Maailm

USA endine presidendikandidaat Herman Cain suri Covid-19 kätte 

Toimetas Greete Kõrvits, 30. juuli 2020 19:39
Herman Cain lootis ka USA presidendiks saada.Foto: Reuters/Scanpix
Neljapäeval teatasid lähedased 74aastase poliitiku ja restoraniärimehe Herman Caini surmast Covid-19 tagajärjel. Omapäraste ütlemistega mees üritas 2012. aasta valimiste eel ka presidendikandidaadiks saada.

Juuni lõpus osales Cain Tulsa linnas president Trumpi kampaaniaüritusel. Maski ta seal ei kandnud ega pidanud nende kohustuslikuks tegemist mõistlikuks. Jutud käivad, et ta võis Tulsas nakatuda, kuid Caini esindajad seda ei kinnita.

„Meil pole ausalt öeldes aimugi, kust ta selle külge sai,“ kommenteeris Caini kodulehe toimetaja Dan Calabrese juuli algul CNNile. „Ma saan aru, et inimesed hakkavad Tulsa ürituse kohta spekuleerima, aga Herman reisis viimasel nädalal väga palju, sealhulgas ka Arizonasse, kus tuleb nakatumisi järjest juurde.“ Haiglasse läks Cain 1. juuli õhtul ning vähemalt esialgu ta hingamisaparaati ei vajanud. Oma vanuse ning minevikus seljatatud pärasoolevähi tõttu kuulus Cain kahtlemata väga kõrge riski rühma.

2011. aastal teatas pitsaketi Godfather's Pizza endine boss, et soovib vabariiklaste partei ridades presidendiks kandideerida. Ehkki kuigi tõsiselt teda paljud ei võtnud, suutis muheda oleku, ehkki mitte vast kõige rafineerituma poliitikuimagoga mees endale piisavalt tähelepanu tõmmata, et põgusalt isegi päris häid tulemusi näidata. Caini põhiline loosung oli tema nn 9-9-9 maksuplaan, ehk lubadus paigutada nii eraisikute kui ettevõtete maksumäär ning käibemaks 9 protsendi peale.

End lihtsa jutuga mehena esitlev mees teatas ühes jutusaates põlglikult, et temal pole aega tuupida kolmanda klassi geograafiat ega ka seda, kes on „Ubeki-beki-bekistani president“. Ta leidis, et seaduseelnõud on liiga pikad ja lohisevad ning lubas neid lühemaks sõnastada. „Ameerika rahvas vajab liidrit, mitte lugejat!“ leidis ta. („We need a leader, not a reader“) Seitse kuud hiljem loobus ta seksuaalse ahistamise süüdistuste tõttu kandideerimisest, ehkki eitas süüdistusi tuliselt.

Herman Caini jäävad leinama abikaasa Gloria, poeg Vincent, tütar Melanie ning neli lapselast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee