Eesti uudised

Kannatanu nõuab tulistajalt 50 000 eurot!

Prokurör nõuab Mustakivi tulistajale pikka vangistust. Kaitsja: „Ta ei tahtnud tulistada. Ta pole ju hull!“ (3)

Helen Mihelson, 30. juuli 2020 19:05
Dmitri Doroškevitš ütles kohtus oma lõppsõnas, et tal ei jäänud muud võimalust kui agressiivselt käitunud meest tulistada. "Austatud kohus, kui mul oleks olnud valikuvõimalus relva mitte kasutada, siis ma oleks seda võimalust ka kasutanud.“Foto: Merilin Ulm

Poolteist aastat kestnud ja vahepeal uue kohtuniku saanud kohtuprotsess Tallinnas Mustakivi sillal võõrast pähe tulistanud teetöölise üle taandub lõppfaasis ühele põhimõttelisele küsimusele – kust läheb hädakaitse piir?

Niisiis ongi vaidluse peamine küsimus, kas Dmitri Doroškevitš kasutas relva vahetu rünnaku olukorras enesekaitseks ja kas seda tehes tegutses ta hädakaitse piirides või ületas neid piire. Viimane tähendaks seda, et enda kaitsmiseks valitud vahend – praegusel juhul tulirelv – ei vastanud ründe ohtlikkusele.

Nii just Põhja ringkonnaprokurör Diana Helila hinnangul juhtuski, sest Doroškevits tulistas korduvalt inimest, kes oli relvastamata.

„Ei saa jätta tähelepanuta asjaolu, et kui kannatanu suundus süüdistatava poole, ei olnud tal midagi käes. Kui ta oleks soovinud süüdistatavat rünnata, oleks ta seda teinud palja käega. Kikkpoksiga tegelev inimene (Doroškevitš oli aastaid tegelenud kikkpoksiga - H. M.) suudab sellist rünnet tõrjuda ilma abivahendita,“ rääkis prokurör neljapäeval kohtus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.07.2020
KUULIRAHE MUSTAKIVI SILLAL: „Ma ei pea end süüdlaseks!“ Võõrast pähe tulistanud teetööline rääkis esimest korda saatuslikust ööst

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee