Krimi

Narvas tuttavat tulistanud Aleksandr mõisteti süüdi tapmiskatses 

Kristjan Väli, 30. juuli 2020 16:49
Foto: Martin Ahven
Viru maakohus mõistis täna Aleksandr Gerasimovi süüdi tapmiskatses ja tulirelva ebaseaduslikus käitlemises.

Aleksandr Gerasimovi (50) süüdistati selles, et tema eelmise aasta 16. septembri hommikul Narvas Kangelaste tänaval tahtliku tapmise eesmärgil, isiklike vaenulike suhete motiividel, tulistas kannatanut. Süüdimõistetu tekitas kannatanule eluohtliku tervisekahjustuse ning tal puudus ka relvaluba ja tegemist oli ebaseaduslikult soetatud tulirelvaga.

Kohus on veendunud, et süüdistataval oli tahtlus teist inimest tappa. Ta tulistas kannatanu suunas viis lasku tänaval, Narva ühes käidavamas kohas, hommikuse tipptunni ajal. Isegi juhul, kui need ei olnud tehtud kavatsusega kannatanut tappa, oli igal juhul tegemist vähemalt kaudse tahtlusega. Kohtule esitatud tõenditest nähtuvalt viibis sel ajal tänaval palju inimesi ning läheduses olid pargitud mitmed autod.

Lisaks asuvad tulistamiskoha vahetus läheduses suured elumajad, lasteaed ja kauplused. Selles olukorras tänaval tulistades pidi süüdistatav mõistma ja ka mõistis, et kuulid võivad tabada inimest ja põhjustada surma. Sealjuures mitte ainult tulistamise objektis olnud kanntanu, vaid ka mõne juhusliku mööduja surma.

Kohtuotsus pole jõustunud. Kohtuotsust saab vaidlustada apellatsiooni korras.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee