Seisukoht

Seisukoht | Kui palju maksab puhkehetk 

Sten Kohlmann, multimeedia toimetaja, 30. juuli 2020, 17:19
Hiljuti sattusin kuulama Joe Rogani podcast'i, kus ta kurtis, et videomängud on ääretult suur probleem. Põhjuseks tõi ta välja asjaolu, et mängud on küll lõbusad, ent rahateenimise koha pealt kasutud. Tekkis küsimus, kas tõepoolest peab iga asjaga raha teenima. 

Juba aastakümneid on vanem generatsioon rääkinud, et hea elu nimel tuleb esmalt veri ninast välja töötada ning alles siis, kui esimesed paar noorust on möödas, elu nautima hakata. Oma rahakukru täitmisest saab paljudele elumissioon number üks. Aeg-ajalt viskame kõik nalja, et võidab too, kel on surres kõige rohkem asju. Iroonilisel kombel on aga eesmärgiks just nimelt nendesamade asjade hankimine (või hankimist võimaldava raha kokku kühveldamine). 

Ei teagi, milles on probleem. Miks on mammona esimene asi, millele mõtleme? Miks on okei mööda lasta oma elu väidetavalt parimad aastad, et siis vanaduspõlves liiga väsinud olla, et oma töö viljadest rõõmu tunda? Kas poleks parem leida kuldne kesktee, mis lubab vahel ka rihma lõdvemaks lasta ja lihtsalt puhata?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee