Eesti uudised

Narvas ringi tuuseldanud koroonajooksik nakatas sõpru ja möllas 300 inimesega e-spordiüritusel (6)

Toimetas Aare Kartau, 30. juuli 2020 12:34
E-spordiüritus. Foto on illustreeriv.Foto: SIPA/Scanpix
Narvas teadlikult isolatsioonireegleid rikkunud koroonapositiivne tartlane osales muuhulgas koos kahe kaaslasega Vaba Lava ruumides toimunud e-spordiüritusel, kus viibis umbes 300 inimest. 

Terviseameti meedianõuniku Eike Kingsepa sõnul oli eelmisel nädalavahetusel Narvas Vaba Lava teatrikeskuse saalides toimunud e-spordiüritus üks neist üritustest, mida nakatanu koos kahe sõbraga külastas. Sündmusel osales terviseameti andmeil 300 inimest. Baltic Esport Event 2020 nime kandnud üritus toimus 23.–26. juulini.

Samal teemal

Koroonahaige mees jõudis nakatada ka kahte sõpra, kellega koos ta üritusel viibis. „Võimalus, et nad mõnda inimest lähikontaktis nakatasid, on päris suur. Uusi nakatunuid võib kindlasti tulla,“ selgitas Kingsepp. Terviseameti meedianõunik lisas, et siiski ei maksa kinni jääda sellesse ühte üritusse, sest nakatanu ja tema kaaslased viibisid terve nädalavahetuse ja ka esmaspäeval Narvas ja suhtlesid seal aktiivselt teiste inimestega. Seega võib olla lähikontakte veel rohkem, ent seda alles selgitatakse.

Narvas erinevaid kohti külastanud isik rikkus teadlikult reegleid – talle oli antud korraldus püsida isolatsioonis. Nakatunu trahvimise suhtes on menetlus praegu käimas. Trahvi suurus sõltub mitmetest asjaoludest, sealhulgas sellest, millal, kus ja kui palju ta ringi liikus. 

Baltic Esport Event 2020 peamiseks tõmbenubriks oli tulistamismängu Counter Strike: Global Offensive turniir. Mängus osalevad viieliikmelised võistkonnad. Ürituse Facebooki lehel kirjutati, et osaleda võivad kõik tiimid Baltimaadest – teadaolevalt osales 10 võistkonda. Samuti toimusid pealtvaatajatele erinevad töötoad ja uute mängude proovimine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee