Maailm

USA võimud lubasid föderaalüksused Portlandist välja viia 

Toimetas Aare Kartau, 30. juuli 2020 09:03
Portlandi lähetatud föderaalüksused hakkavad järk-järgult linnast lahkuma.Foto: Zuma Press/Scanpix
Oregoni kuberner teatas kolmapäeval, et föderaalpolitsei nõustus Portlandist lahkuma, vahendab Reuters. Linnas on rahutused kestnud juba 62 järjestikkust päeva. 

Föderaalvalitsuse kohalolek Portlandis on pälvinud kriitikat eelkõige demokraatide ja kodanikuvabaduste rühmituste poolt. Nende arvates kasutab president Donald Trump liigset jõudu ja reageerib üle. Paljude arvates on see osa tema presidendikampaaniast.

Samal teemal

Oregoni Kuberner Kate Brown kinnitas, et asepresident Mike Pence nõustus, et föderaalüksused viiakse järk-järgult linnast välja – algus tehakse neljapäeval. Portlandis toimuvad arengud on põhjustanud president Trumpi ja demokraatidest linnapeade vahel eriarvamusi, kuidas föderaalpolitseid linnades kasutada. 

Föderaalüksuste kohalolu ajal toimus Portlandis mitmeid konflikte. Üks protestija sai kummikuulist raskelt vigastada, kaks politseinikku jäid meeleavaldajate laserite tõttu ilmselt pimedaks ja aktiviste viidi tänavatelt mikrobussides minema. Browni sõnul tegutseb föderaalpolitsei okupatsioonijõuna ja tõi kaasa vägivalla. 

USA sisejulgeolekuministeeriumi sekretär Chad Wolf ei teatanud ajakirjanikele peetud kõnes, millal täpsemalt föderaalagendid linnast lahkuvad. Ta mainis, et üksused jäävad Portlandi kohtumaja kaitsmiseks esialgu ooterežiimile. 

Ehkki Portlandist kavatsetakse föderaalüksused välja viia, teatas valitsus nende toimetamisest Clevelandi, Milwaukee'i ja Detroiti, et vähendada nendes linnades vägivaldse kuritegevuse kasvu. Mitmesse linna lähetati üksused juba kuu alguses. Mõni linnapea teatas, et on nõus abi vastu võtma, teised väljendasid olukorra üle muret. 

Samal teemal

23.06.2020
CHICAGOS LAJATAVAD LASUD: president tahab kohale saata abijõud
19.06.2020
USA osariik läheb Trumpi vastu kohtusse
17.06.2020
Ameerikas röövivad salapärased korrakaitsjad inimesi otse tänavalt