Krimi

UUS SKEEM: küberpettuse ohvriks langenud Ida-Tallinna keskhaigla maksis kurjategijatele ligi 10 000 eurot (1)

Eesti Päevaleht, 30. juuli 2020, 08:56
Ida-Tallinna-KeskhaiglaFoto: Asso Pikk
Küberpettuse ohvriks langenud Ida-Tallinna keskhaigla maksis kurjategijatele ligi 10 000 eurot ja juhtunu on ehe näide sellest, et häkkerite uus kullaauk on avalikud riigihanked.

Arvepettuste teada-tuntud viis on selline, et häkkerid saadavad välja e-kirja sõnumiga, nagu oleks postkast täis saanud ja selle tühjendamiseks tuleks minna veebilehele, kus küsitakse parooli, mille kaudu saavad nad pettuseks ligi meilikontodele ja ärivestlustele. 

Samal teemal

ITK puhul jäeti häkkimine ära ja otsustati läheneda avalikule rahvusvahelisele hankele kontaktisikute kaudu, kus sekkuti uue meiliaadresiga nende kirjavahetusse. Nii hanke võitnud Leedu firma kui ITK sai uutelt meiliaadressidelt nagu office@contracts-euro.com voi office@award-contracts.com kirjad ja tõmmati mõlemad haneks nii kauaks, et ITK maksis petturitele ekslikult ligi 10 000 eurot.

Nii RIA kui politsei rõhutavad, et kelmuse ohvriks jäämise eest kaitseb tähelepanelikkus ja ohumärkideks on meiliaadressi vahetus, veidrad muudatused kokkulepetes, erinev suhtlustiil, vigasem õigekiri jms.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee