Eesti uudised

PILDID | Kas jalgpallihall kõrguks monstrumina kommunismiohvrite memoriaali kohal? (1)

Viljar Voog, 29. juuli 2020, 21:59
SUURIM: Õhtulehega konsulteerinud arhitekt näitas, milline võiks välja näha jalgpallihall, kui see ehitatakse suurimates detailplaneeringus lubatud mõõtmetesFoto: Erakogu
Ta kerkib siiski! Nõnda võiks öelda Maarjamäe veerele planeeritava jalgpallihalli kohta, millele riik ametliku heakskiidu andis. Samas ei ole Levadia vutiklubi naiivne – et halli ehitamisele seisab vastu teiste seas ka näiteks kommunismiohvrite memoriaali eest vastutav justiitsminister, ollakse valmis ka võimalikuks kohtusaagaks.

Kadrioru ja Pirita vahele jääval Maarjamäel on kõrvuti kaks maalilist krunti, Pirita tee 78 ja Tuulenurga 1. Mõlema omanikuks on Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS), aga askeldavad seal vastavalt Levadia vutiklubi ning justiitsministeerium enda haldusalasse kuuluva kommunismiohvrite memoriaaliga. Enamasti on naabrid teineteisega kenasti läbi saanud, isegi memoriaali koduleht juhatab enda parklasse Levadia jalgpallikompleksi siltide kaudu, kuid tüliõunaks on vutiklubi planeeritav jalgpallihall, mida mälestusmärgi kõrvale sobilikuks ei peeta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. juuli 2020, 15:47
SAAGA LÕPP? Aab andis Maarjamäe jalgpallihalli detailplaneeringule heakskiidu
28. juuli 2020, 09:25
FOTO | VAJAB REMONTI? Kohalik riputas räämas monumendile „SOS“ plakati
16. juuni 2020, 17:10
Raivo Aeg: jalgpall on lärmakas spordiala ja jalgpallihall ei sobi kommunismiohvrite memoriaali kõrvale
14. juuni 2020, 13:52
GALERII | Mälestuspärjad Maarjamäel: 79 aastat juuniküüditamisest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee