Krimi

FOTOD | Mahajäetud majast leiti terve hulk vanu kemikaale 

Toimetas Kristjan Väli, 29. juuli 2020 17:05
Foto: Mupo
Hiljuti Põhja-Tallinnas põlenud tööstushoone kõrval asuvast majast leidsid kustutustöid teinud päästjad kahtlasi kemikaale ja tsiviilkaitses kasutusel olnud materjale.

Mupo edastab pressiteate vahendusel, et Põhja-Tallinna peainspektor Pavel Boitsov võttis ühendust hoone omanikuga, kes väidetavalt ei teadnud mürgiste materjalide olemasolust. Mupo ametnikud uurisid eraldi majatiivas asuvaid tube ja märkasid, et ühes kapis oli ladustatud hulgaliselt oranživärvilisi karpe ja pappvutlarites kemikaalide ampulle. Osa neist olid avatud ja vedelesid eri tubades laudadel.

„Praegu on uks taas suletud, kuid põlenud hoone kaudu on ligipääs võimalik ja see võib osutuda vägagi ohtlikuks. Eriti kui noored kavatsevad ampullide sisuga tutvust teha. Kiire otsing Google'is näitab, et ipriit on mürgine keemiarelv, massihävitusrelv, mis oli kasutuses Esimeses maailmasõjas ja hiljemgi. See tekitab erinevaid kahjustusi, muu hulgas nahale sattudes ville, mis muutuvad raskesti paranevateks haavanditeks. Ma ei ole spetsialist, kuid selline leid annab alust arvata, et tegu on äärmiselt ohtliku vedelikuga,“ lausus Boitsov.

Kinnistu omaniku sõnal on majas nähtud liikumas noortekampa, kes on teinud seintele grafitit ning keda ta kahtlustab ka põlengu tekitamises.

Mupo teatab, et nad on vestelnud spetsialistiga, kes kinnitas leitud vedeliku ohtlikkust ning on valmis andma hoone omanikule juhtnööre, kuidas sellest võimalikult ohutult vabaneda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee