Jüri RatasFoto: Erki Pärnaku
Delfi / Ohtuleht.ee 29. juuli 2020 15:53
Peaminister Jüri Ratas ütles, et riigikantselei peab koostööös rahandus- ja justiitsministeeriumiga tegema kindlaks, kas Martin Helme sõlmitud lepingus USA advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan LLP-ga on huvide konflikt või ei. 

Teisipäevane Eesti Päevaleht lahkas pikalt ja laialt Helme lepingut USA advokaadibürooga, mille eestvedaja, endine FBI peadirektor Louis Freeh on oma paralleelse nõustamisfirma läbi aidanud hiljuti venelastele kuuluvat Küprose ettevõtet Prevezon Holding, mille arvetele liigutati paar miljonit dollarit läbi Danske Eesti filiaali. Freeh saab Eesti riigilt kolm miljonit eurot, et esindada Ameerika Ühendriikides meie huve Skandinaavia pankade rahapesuskandaali juurdlustes – ja küsida eestlastele osa võimalikest trahvisummadest

Teised tähtsad riigiametnikud teemal sõna võtta ei oska, sest kogu asjassepuutuv info on Helme käes ja EKRE esimees hoiab sellest kiivalt kinni.

Ratas ütles kolmapäeval Delfile, et Eesti on tõenäoliselt viimase kümnendi suurima mainekahju saanud just Eesti kaudu käinud rahapesu rahapesu tõttu. "Eesti peab oma huvisid kaitsma," sõnas peaminister ja lisas, et rahapeesu uurimine üleüldiselt on ääretult tähtis ja oluline. 

Riigikantselei sai juba teisipäeval peaministrilt ülesandeks välja uurida, kas Freeh palkamine võib tekitada huvide konflikti. Riigikantselei kommunikatsioonijuht Kristiina Tiimus ütles, et kuigi riigisekretär Taimar Peterkop on puhkusel ning analüüsiga tegeleb riigikantselei õigusosakond. Pole veel selge, millal analüüs valmib, Tiimus aga sõnas, et võimalikult kiiresti.

Loe Delfi artikli täisteksti siit!

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Tädi Maali 30. juuli 2020 17:00
No ei ole ju, see tehti juba USA-s kindlaks, ka meie advokaat Glikmann ütles sama. Jääge juba ükskord r ahule, mis te kütate igas lehes ja raadiosaates sama jama. See on lihtsalt opositsiooni nõks olla iga päev pildis ja nad usuvad, et ehk mõni kergestimõjutatav läheb sellele liimile!
30. juuli 2020 07:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Eliidil 30. juuli 2020 10:25
Ei ole karta, sest nende taga on finantsid, millega on peameedia ja valimistulemused juhitavad/ostetavad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS