Maailm

VALIMISED TULEKUL: Valgevene väidab, et pidas kinni välismaa palgasõdurid 

Toimetas Aare Kartau, 29. juuli 2020, 15:14
President Lukašenko (paremal) usub, et välisjõud proovivad eelolevaid presidendivalimisi mõjutada. Fotol on kujutatud riigipea külastus Minski sõjaväebaasi.Foto: AP/Scanpix
Valgevene võimud pidasid ööl vastu kolmapäeval pealinna Minski lähedal väidetavalt kinni 32 välisriikide palgasõdurit, kes töötavad militaarse erafirma heaks, vahendab Reuters.

Teada on vaid see, et Valgevenes pole sõjaväelised eraettevõtted lubatud. Vahistamistest teatanud riiklik uudisteagentuur Belta ei jaganud aga juhtunu kohta mingeid täpsemaid selgitusi. Uudis võib olla seotud järgmisel pühapäeval toimuvate presidendivalimistega.

Samal teemal

Olukord Valgevenes on pingeline, sest 9. augustil toimuvad riigis presidendivalimised. Pikalt võimul olnud 65aastane Aleksandr Lukašenka seisab vastamisi korraliku katsumusega. Paljud kodanikud ei ole presidendiga sugugi rahul. Pahameel kerkib nii koroonaviiruse haldamise, majandusraskuste ja inimõigustega seotud probleemide üle. Valgevene riigipea süüdistab opositsiooni toetavaid protestijaid riigipöörde plaanimises. Samuti on Lukašenka süüdistanud välisjõude, kes üritavad tema sõnul Valgevenet destabiliseerida ja ülestõusu korraldada.

1994. aastast võimul olev president pelgab, et teda üritatakse kukutada, nagu juhtus Venemaa toetatud Ukraina presidendi Viktor Janukovitšiga 2014. aasta Maidani tänavaprotestide käigus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee