Poliitika

Minister Solman Kert Kingole: kui õpetaja harib lasteaialapsi seksuaalteemadel, peaks ta enne vanematelt luba küsima (2)

Johanna-Kadri Kuusk, 29. juuli 2020 13:28
Rahvastikuminister Riina SolmanFoto: Sven Arbet/ Ekspress Meedia
Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Kert Kingi päris rahvastikuministri arvamust lasteaedades jagatud trükise „Koolieelses eas laste seksuaalkasvatus“ kohta. Minister Riina Solmani sõnul on laste harimine on riigi arengu vundament. Samas on Somani hinnangul kaheldav see, kui oluline on lasteaiaeas vanemate loata lastele rääkida samasoolistest paaridest ja seksuaalsest identiteedist.

„Lasteaiaharidus on elukestva õppe esimene aste ning eriti oluline laste kõlbelise ja sotsiaalse arengu seisukohalt,“ vastas Solman Kingole. Ta lisas, et pädevate õpetajate ja kvaliteetsete õppematerjalide leidmine on äärmiselt oluline, sest lisaks vanematele ja kodule saavad lapsed eeskuju ja teistelt täiskasvanutelt.

Eestis on õppeasutustel ja õpetajatel suhtelised vabad käed otsustamaks, miliseid õppematerjale kasutada.

Solman tuletab meelde, et lapse arengus peaks ka lapsevanemale jääma sõnaõigus. Kuigi õppematerjal „Koolieelses eas laste seksuaalkasvatus“ on oma vastavuses alushariduse riikliku õppekavaga, peaks Solmani sõnul lasteaia õpetaja teema laiemal käsitlemisel enne vanematelt luba küsima. 

„Vastavalt meie põhiseadusele ning ÜRO lapse õiguste konventsioonile vastutavad lapse kasvatamise eest ennekõike vanemad. Lapsevanemad, kes tunnevad muret, et lasteaias räägitakse teemadest, mis ei pruugi olla nende lastele eakohased, saavad tutvuda lasteaia nädalakavaga, mis sisaldab teemade ja tegevuste sisukirjeldusi,“ teatas Solman.

Solman ütles, et kuna valitsuse prioriteediks on peresõbralik riik, siis oleks Tervise Arengu Instituut võinud õppematerjali väljatöötamisse kaasata ka perepoliitikaga tegelevaid ministeeriume. Nii peaks ministri sõnul tegema ka tulevikus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee