Eesti uudised

Perepiletite reform on suurperedele kasulik, ent ei pruugi niipea realiseeruda 

Aare Kartau, 29. juuli 2020, 14:15
Suurpered saavad reformi järel ilmselt soodsamatel tingimustel kogu perega meelt lahutada. Foto Tallinna Loomaaia perepäevalt.Foto: Mati Hiis
Rahvastikuminister Riina Solmani eestvedamisel on siseministeeriumi alla kuuluv rahvastiku- ja perepoliitika osakond välja töötamas perepileti õiguslikku regulatsiooni. See tähendab eelkõige seda, et enam ei saaks teenusepakkuja perepileti puhul piirata laste arvu. Siiski on eelnõu alles lapsekingades ja täpsem kava selgub novembris.

Riigil on plaanis kehtestada nõuded perepiletile kui piletitüübile, ent ettevõtetele perepiletite pakkumist kohustuslikuks ei muudeta. Reformi eesmärgiks on tagada lasterikastele peredele perepileti alusel teenustele parem ligipääs, et pilet hõlmaks kõiki pere lapsi – perepilet ei piiraks seega alaealiste laste arvu, nagu see on praegu tavaks paljudes asutustes. Siiski pole veel teada, millal regulatsioon jõustub – tänavu novembris valmib selle väljatöötamiskavatsus, mis on alles esimeseks sammuks eelnõu väljatöötamise protsessis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. juuni 2020, 10:32
Riina Solman | Perepilet hõlmaku kõiki alaealisi lapsi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee