President Trump usub, et hüdroksükloroviin on tema toetuse tõttu taunitud.Foto: Zuma Press/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 29. juuli 2020 09:55
USA president Donald Trump kiitis taas vastuolulise hüdroksükloroviini kasutamist koroonaviiruse vastu võitlemisel. Riigipea väitis, et malaariaravimit taunitakse vaid seetõttu, et tema seda soovitas, vahendab BBC.

Eelmisel kuul hoiatas USA toidu- ja ravimiamet (FDA) ravimi kasutamise eest koroonaviiruse raviks. See pidavat tekitama tõsiseid südame rütmihäireid ja muid terviseprobleeme. FDA tühistas ka ravimi hädaolukorras kasutamise loa. Ka Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) sõnul pole tõendeid, et hüdroksükloroviin oleks Covid-19 ravimina kuidagi efektiivne.

President Trump kuulutas teisipäeval Valges Majas toimunud pressikonverentsil, et tema arvates ei kaota inimesed ravimi kasutamisega midagi. „Ma võin öelda enda vaatepunktist, tuginedes põhjalikule lugemisele ja sellekohastele teadmistele, et minu arvates on sellel varases staadiumis väga positiivne mõju,“ kinnitas Trump. Ta lisas, et kui tema midagi soovitab, „meeldib neile öelda, et ärge kasutage seda“.

Presidendi märkused järgnesid sellele, et Twitter määras Trumpi vanemale pojale platvormi kasutamise keelu, kui too seal hüdroksükloroviini kiitvat videoklippi reklaamis. Videos propageeris rühmitus America's Frontline Doctors malaariaravimit Covid-19 ravis. Facebook ja Twitter eemaldasid video, märgistades selle valeinformatsiooniks. Siiski oli klippi näinud üle 17 miljoni inimese. Videos esinenud Houstoni arst Stella Immanuel on muuhulgas varem maininud, et USA valitsust juhivad reptiilid ja seda, et teadlased loovad vaktsiine, mille eesmärk on inimesi usust tagandada.