Sisuturundus

Juss Haasma: vabakutselisena tuleb ise väga palju vaeva näha 

Huawei, 29. juuli 2020 09:00
Tänapäeva inimeste elustiil on muutunud kiireks, palju tegevusi tehakse jooksu pealt ning töö ja vaba aja piirid on aina rohkem hägustumas. Meie hulgas on palju vabakutselisi, kes on võimaldanud töötada vastavalt enda loodud graafikule ning eriilmeliste projektide käigus koguda uusi kogemusi ja tutvuda erinevate inimestega. Sellise elustiili juures on väga ustavateks kaaslasteks nutividinad ja erinevad tehnoloogilised lahendused, mida hõlpsasti ühes võtta.

Üks tuntud Eesti vabakutseline näitleja on mitmetes lavastustes, seriaalides ja telesaadetes kaasa löönud Juss Haasma. Jussile meeldib niisugune elu, sest töö kõrvalt jõuab ka tegeleda enesetäiendamise ning muusikaga. „Mulle on lisaks teatrile väga südamelähedane muusika ja selle maailma võlud. Paljud lavastused, kus osalenud olen, on suuresti seotud muusikaga – näiteks „Kremli Ööbikud“, „Raudmees“, „West Side Story“, „Kaunitar ja koletis“ ja teised,“ ütleb Juss.

Vaatamata sellele, et tal on võimalik tööd ja suurimat kirge tihti kombineerida, siis ei ole vabakutselise elu alati kerge olnud. „Alguses oli väga raske ennast üles töötada ja jalga ukse vahele saada,“ tõdeb ta. Samuti tekitab praegune olukord ja niinimetatud uus maailm tuleviku osas palju ebaselgust. Siiski usub Juss, et kõik normaliseerub kiiresti.

„Vabakutseliseks olemise juures tuleb ise meeletult vaeva näha, et tööd ja projekte tulevikus oleks ning juurde tuleks. Teisalt ei saa unustada ka aega iseendale. Minu elus on olnud aastaid, kus olen nagu orav rattas, kes jookseb projektist projekti, ja siis vahelduvad need jälle rahulikumate perioodidega,“ seletab Juss. Nüüd, kus ta on saanud rohkem puhata, sooviks jälle uutesse töödesse ja projektidesse sukelduda. Ka tema uusim projekt, parasjagu käimasolevad suvised Jaak Joala kontserdid, on publiku poolt hästi vastu võetud.

Varem olid just kontserdid ja ürituste korraldamine Jussi jaoks uus maailm, sest siis oli ta peamiselt hõivatud teatritööga. „Teatris tehakse mitu kuud lavastusega proovi ja esietenduseks oled kõik hirmud ja ebakindlused loodetavasti ületanud,“ toob ta välja. Kontsertide või ürituste juhtimisega ei ole nii pikka prooviperioodi, seega pabistas ta algusaastatel selliste projektide juures rohkem.

„Kogemusega kasvas enesekindlus ja usk ning edasisi väljakutseid ma juba nautisin. Võib-olla said need minuga üheks osaks. Väljakutseid ei tohi karta, sest igast väljakutsest saab enda kohta midagi uut teada,“ leiab Juss. Kõige olulisemaks, mis aitab tööd hästi teha, peab ta ettevalmistust, proove, trenni, tööd enesega, läbisaamist iseendaga ja häid lavapartnereid. 

Kui korraga on käimas mitmeid projekte ja muudki asjad vajavad ajamist, leitakse tavaliselt suurt abi tehnoloogiast. Nii ka Juss, kes organiseerib ise laval käimise kõrvalt erinevaid üritusi, mida on ajaga hakanud aina rohkem juurde tulema. „Ilma arvutita on raske kõige planeerimist ette kujutada, sama asi on ka telefoniga,” kinnitab ta.

Tegelikult on tahvelarvuti heaks variandiks nende kahe seadme kombineerimisel. „Muidugi ei asenda tahvelarvuti kunagi täielikult sülearvutit ja nutitelefoni, kuid paljusid tegevusi saab selle hõlpsasti kaasaskantava seadmega lihtsustada,“ sõnab tehnoloogiaettevõtte Huawei Eesti koolitusjuht Jekaterina Mishina. Näiteks uusim, kohe Eesti turule jõudev, MatePad Pro on elegantse disaini ja suure selge ekraaniga tahvelarvuti, mille aku peab igas olukorras vastu kaua. 2,5tunnine laadimine annab näiteks sellele piisavalt jõudu 12tunniseks töömaratoniks. Seega ei jää teel olles tegemata ükski oluline tööülesanne ja aega jääb ka meelelahutuseks või enesearenguks.

Just enesearengule on uued nutiseadmed aina enam kaasa aitama hakanud. „Väga populaarsed on erinevad harivad rakendused, mille abil saab vabal ajal uusi oskusi ja teadmisi omandada. MatePad Pro tahvelarvuti töötab populaarse AppGallery äpipoega, kust saab alla laadida nii vabakutselise eluks kui kontoritööks vajalikke rakendusi ja meelelahutust,“ ütleb Huawei koolitusjuht.

Foto: ishinlee

Värskeks ja eriti kasulikuks omaduseks uutel tahvelarvutitel on funktsioon, millega saab sarnaselt sülearvutile töötada mitmes aknas korraga. Samuti teeb igapäevaelu väga mugavaks võimalus korraga mitme seadme vahel töötada – näiteks kirjutada tahvelarvuti ekraanil teksti nutitelefoni, esitada telefoni salvestatud muusikat läbi tahvelarvuti kõlarite ja võtta sealt vastu kõnesid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee