Eesti uudised

Jõhvi lasteaias käis laps, kelle vanemad olid koroonapositiivsed (1)

Johanna-Kadri Kuusk, 28. juuli 2020 11:17
Foto: Heiko Kruusi
Jõhvis Kalevipoja lasteaias käis esmaspäeval laps, kelle vanemad osutusid koroonapositiivseteks. Praegu on lisaks nakatunud perele karantiinis ka lapse 13 rühmakaaslast ning temaga kokku puutunud õpetaja ja õpetaja abi.

Jõhvi ühendatud lasteaedade direktori asetäitja Malle Visnapuu selgitas Õhtulehele, et koroonapositiivsed vanemad võtsid lasteaiaga ühendust kohe, kui endi nakatumisest teada said. Lapsel viirusesümptomeid ei olnud. „Vanemad helistasid (esmaspäeval – toim.) kella poole nelja ajal ja siis tuli vanaisa kohe lapsele järele. Meie võtsime kohe ühendust terviseametiga ja saatsime ka teistele lapsevanematele info laiali,“ sõnas Visnapuu. Ta kinnitas, et lasteaed hoiab kõiki töötajaid ja lapsevanemaid olukorraga kursis.

Visnapuu teadis rääkida, et koroonapositiivseks osutunud vanemad olid käinud pühapäeval testi tegemas. „Eks nad siis järgmisel päeval said teada. Selline asi oleks võinud muidugi mitte juhtuda. Vanemad oleks võinud lapse koju jätta, kuniks nad testitulemused teada saavad. See oleks olnud vastutustundlikum,“ rääkis Visnapuu.

Nakatunud vanemate laps käis segarühmas Sajajalgsed. Rühm on suletud kuni 2. augustini. Lasteaed palub kõigil samas rühmas käivate laste vanematel oma võsukestel silma peal hoida ja sümptomite ilmnemisel perearstiga ühendust võtta.

Samal teemal

27.07.2020
SUUR KOROONAKAART: viirus nakatab kiiremini, kui Eesti suudab liikumispiiranguid kehtestada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee