Maailm

Kim Jong-un: tuumarelvad tagavad, et Põhja-Korea ei pea enam kunagi sõdima (1)

Toimetas Aare Kartau, 28. juuli 2020 10:12
Kim Jong-un toonitas Korea sõja relvarahu 67. aastapäevale pühendatud konverentsil tuumarelvade tähtsust.Foto: Reuters/Scanpix
Põhja-Korea juht Kim Jong-un usub, et tema riik ei pea enam kunagi sõdima, sest nende tuumaarsenal tagab riigile julgeoleku, vahendab CNN.

27. juulil möödus 67. aastat Korea sõja „lõpetanud“ relvarahulepingu sõlmimisest. Kim rääkis selle puhul peetud kõnes, et tuumarelvad võimaldavad Põhja-Koreal kaitsta end „imperialistide ja teiste vaenulike jõudude igasuguse tugeva surve ja militaarähvarduste eest“. 

Samal teemal

„Meie usaldusväärse ja tõhusa tuumaheidutuse abil ei tule maal enam ühtegi sõda ja meie riigi julgeolek ja tulevik on igaveseks tagatud,“ mainis Kim riiklikus uudisteagentuuris (KCNA) avaldatud kõnes. 

Põhja-Korea on aastaid nimetanud tuumarelvade omamist pelgalt kaitsemeetmeks, mis on mõeldud sissetungi takistamiseks. Mõned eksperdid usuvad, et tuumaarsenal muudab Kim Jong-uni ja tema režiimi poliitikat üha vaenulikumaks ja sõjakamaks.

Eelneva kahe aasta tippkohtumised Donald Trumpi ja Kim Jong-uni vahel andsid algselt lootust, et Põhja-Korea võibki oma tuumaprogrammi lõpetada. Kimi esmaspäevane sõnavõtt on siiski karm meeldetuletus sellest, et ilmselt on nüüd võimatu sõlmida lepingut, mis viiks Pyongyangi loobumiseni tuumarelvadest, kuna sellega tagatakse riigipea sõnul Põhja-Korea eluspüsimine. Ehkki Aasia riigi ametnikud on vihjanud, et kõnelused USAga võivad jätkuda, on selle väljavaated ekspertide arvates üsna lootusetud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee