Eesti uudised

SUUR KOROONAKAART: viirus nakatab kiiremini, kui Eesti suudab liikumispiiranguid kehtestada 

Priit Pärnapuu, 27. juuli 2020, 15:45
Musta ja punasega on riigid, kus viimase kahe nädalaga on koroonaviirusega nakatunuid 100 000 elaniku kohta sedavõrd palju, et tuleks jääda Eestisse sisenemisel kaheks nädalaks eneseisolatsiooni. Samuti soovitab välisministeerium vältida sellistesse riikidesse reisimist. Rohelisega on riigid, kust tööle või õppima tulijad pääseksid Eestisse ilma eneseisolatsioonita.Foto: Priit Pärnapuu
Kui varasematel nädalatel sai rääkida üksnes sellest, kuidas ühes või teises Euroopa riigis tõstis koroonaviirus uuesti pead, siis nüüd saab rääkida tõusutrendist Euroopas tervikuna. Muutused võivad olla nii kiired, et Eesti kaitseks mõeldud liikumispiirangud jäävad viirusest kaugele maha. Täpsemalt vaata riikide arenguid koroonarindel järgnevalt kaardilt ja graafikutelt.

Koroonaviiruse leviku mõõtmiseks on laialdaselt kasutusel nakkuskordaja ehk kui palju on riigis viimase kahe nädala jooksul olnud koroonaviirusega nakatumisi 100 000 elaniku kohta. Sellest näitajast sõltuvad ka näiteks reisipiirangud Eestisse ja reisisoovitused Eestist välja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. juuli 2020, 20:45
HÄIREKELL: koroonaviiruse teine laine on juba pärale jõudnud!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee