Maailm

Vikatimees käib rannas inimesi hoiatamas 

Toimetas Madleen Vapper, Greete Kõrvits, 27. juuli 2020, 18:03
Foto: Kuvatõmmis | nbcnews.com
Paljud inimesed käivad Florida osariigi rannikul rannamõnusid nautimas, kuid ühele kohalikule juristile selline hooletu käitumine ei meeldi ning ta käib vikatimehe kostüümi kandes mööda randu inimesi viiruse eest hoiatamas.

Sünge kuju on mööda randu rännanud juba mitu kuud. „Minu meelest on veel liiga vara selleks, et tuhanded inimesed koos rannas käiksid,“ selgitab mees oma tegevust. Enamik päevitajad teda eriti ei armasta: mõni hoiab lihtsalt kahtlustavalt eemale, mõni aga ka võtab julguse kokku ja hakkab Surmaga tüli norima. Jurist kehitab selle peale õlgu: vaba maa, ei keela keegi kostüümi kandmist ja inimestega jutu tegemist.

Musta kapuutsi ja rüü all kannab mees muidugi ka maski. Üleni katmata on ainult sandaalides jalalabad, mis, nagu mainib artikkel ajakirjas Newsweek, on pikkade jalutuskäikude jooksul korralikult ära põlenud.

Florida osariik on üks USA hullemaid koroonaepitsentreid, ametlikel andmeil nakatunute arvu poolest California ja New Yorgi järel kolmas. Kui viimase nakatumisnumbrid on aga võrreldes hirmsa kevadega kardinaalselt kukkunud, diagnoosivad arstid Floridas iga päev kusagil 8000-12 000 uut koroonapatsienti. Praeguses statistikas eraldab kaht osariiki vaid mõni tuhat nakatunut, eeldatavasti rebib Florida peagi New Yorgist ette.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee