Maailm

ARMUVALU? Eesti numbrimärgiga auto põrutas Berliinis rahva sekka, rooli taga joobnud noormees (8)

Toimetas Annika Erg, Marvel Riik, Johanna-Kadri Kuusk, Aare Kartau, 27. juuli 2020 11:44
Berliinis sõitis rahva sekka Eesti numbrimärgiga autoFoto: EPA / Scanpix
Eile hommikul sõitis Saksamaa pealinnas Berliinis auto rahva sekka, mille tagajärjel sai vigastada seitse inimest, mitu raskelt. Õnnetuspaigal tehtud fotodelt on näha, et auto kandis Eesti numbrimärki. Kohaliku meedia teatel võis alkoholijoobes juht olla suitsiidsete mõtetega, sest oli äsja tüdruksõbrast lahku läinud.

Hoolimata pühapäeval levima hakanud kuulujuttudest, kinnitas Berliini politsei, et Eestist pärit maasturiga ei kihutanud eestlane, vaid Kosovo noormees, kes oli olnud kerges alkoholijoobes, kirjutas Postimees. Saksa ajalehe Der Tagesspiegeli teatel oli mees eelneval päeval tüdruksõbrast lahku läinud ja seetõttu väidetavalt kogu öö alkoholi tarbinud. Sellele vaatamata tuvastas politsei juhil esmase alkomeetrisse puhumise peale vaid 0,7promillise joobe – kummaline ebakõla tekitab uurijates hämmingut. Narkotestide tulemused pole veel teada. Uurijad usuvad, et 24aastane noormees oli agressiivses meeleolus ja tal võisid olla lahkumineku tõttu suitsiidsed mõtted. 

Esmaspäeva pärastlõunal lasti alkoholijoobes sõidukit juhtinud noormees vabadusse. Prokuröri teatel ei käsitleta tema juhtumit enam tapmiskatsena. Üks vigastatu on siiani raskes seisus haiglas. 

Vahejuhtum leidis aset pühapäeva hommikul veidi pärast kella seitset Berliini Loomaaia metroopeatuse lähedal, kui auto sõitis teelt välja ja jalakäijate sekka, vahendas Deutsche Welle. Mitmed inimesed said tõsiseid vigastusi, mistõttu saadeti sündmuskohale ka päästekopter.

Politsei- ja piirivalveameti operatiivjuht Aleksandr Lind ütles Õhtulehele, et Eesti ja Saksa politsei on juba olnud omavahel kontaktis seoses Berliinis juhtunuga. „Koostöös selgitatakse menetluse käigus välja juhtunu üksikasjad,“ ütles Lind.

Politsei pressiteenistus täpsustas, et esialgse info järgi ei ole alust kahtlustada teo toimepanijat terrorismis või teistes poliitilisi-usulistes motiivides.

Kohaliku meedia teatel sai vigastada ka autojuht, kelle võttis politsei kohapeal vahi alla. Ajalehe Bild andmetel oli tegu Saksamaal elava 24aastase mehega. 

Saksa politsei pressiesindaja sõnul peetakse juhtunut esialgu õnnetuseks – arvatavalt ületas maasturi juht kiirust ja kaotas kurvis juhitavuse.

Bild kirjutas, et üks vigastatutest jäi auto alla lõksu ja teda elustati. Mitmed inimesed olid nähtust šokis ja vajasid psühholoogilist nõustamist. 

Eesti välisministeeriumil infot juhtunu kohta hetkel ei ole.

Maanteeameti andmetel registreeriti kõnealune Mercedes Eestis 2010. aastal. Sõidukil puudub kehtiv tehnoülevaatus. Liikluskahjude kontrolli veebilehelt selgub, et masin osales 2019. aasta aprillis Saksamaal toimunud õnnetuses. Sealt ei selgu, kes oli toonase avarii süüdlane.

Berliinis sõitis rahva sekka Eesti numbrimärgiga autoFoto: Reuters/Scanpix

Õnnetuspaik asub vaid mõnesaja meetri kaugusel kohast, kus islamiäärmuslane Anis Amri sõitis 2016. aastal jõuluturul rahva sekka. Toona sai autorataste all surma 11 ja vigastada 56 inimest. Amri tappis ka veokijuhi, kellelt ta masina röövis. Terrorist hukkus hiljem politseiga peetud tulevahetuse käigus.

Berliinis sõitis rahva sekka Eesti numbrimärgiga autoFoto: Reuters/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee