Avarii Põltsamaa lähedalFoto: Kaspar Pokk
Ohtuleht.ee 26. juuli 2020 08:06
Tallinna-Tartu maantee 130. kilomeetril ehk Põltsamaalt mõned kilomeetrid Tartu poole põhjustas alkoholi tarvitanud 15aastane juht raske liiklusõnnetuse.

Tartu suunas liikuvale sõiduautole Subaru, mille roolis oli 43aastane mees, sõitis tagant otsa sõiduauto Mercedes-Benz, mille roolis oli 2004. aastal sündinud noormees.

Kokkupõrke tagajärjel paiskus Subaru teelt välja. Autos viibis neli inimest, kellest kaks olid lapsed. Liiklusõnnetuse tagajärjel said vigastada nii Subarus olnud neli inimest kui Mercedese juht. Kiirabi toimetas kannatanud Tartu Ülikooli Kliinikumi. Nende täpsemad vigastused on selgitamisel.

Tartu välijuht Raino Rõõm ütles, et sündmuskohal olid teeolud head, nähtavus pimeduse tõttu piiratud. „Esialgsetel andmetel kasutati Subarus turvavarustust nõuetekohaselt, samuti vastasid nõuetele ka rehvid. Mercedese juht turvavarustust ei kasutanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ning juhtide võimalik joove selgitatakse menetluse käigus,“ lisas Rõõm.

Sellel aastal on 24. juuli seisuga juhtunud 735 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles on viga saanud 867 inimest ja hukkunud 32 inimest. Möödunud aasta samal perioodil juhtus 777 liiklusõnnetust, milles sai viga 991 ja elu kaotas 32 inimest.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Krisha 26. juuli 2020 09:50
Normaalne "laps". Kus on vanemate silmad, kui 15a ilmub koju alkoholijoobes? Aga tänapäeva lumehelbekestest illikukudele on ilmselt emmede-isside poolt kõik lubatud. Ja auto? Kust see põngerjas selle sai?
\*_*/ 26. juuli 2020 09:12
Lugedes artiklit tekkisid mõned küsimused: 1. Kuidas sai juhtimisõiguseta alaealine auto enda valdusesse? 2. Kuidas (kelle abil) saadi alkoholi? Piltide järgi tundub, et avarii toimus kesköö paiku või veel hiljem. See tähendab, et lapsed (15a) nagu ei tohiks sel kellaajal üldse iseseisvalt ja omapäi "õues olla". Seega kogu selle jama vastutajaks peab pidama lapsevanemaid? Kahtlustan, et antud juhul on lausa õigustatud vanemlike õiguste ära võtmine kuna ei suudeta tagada oma laste turvalisust ja seaduskuulekat käitumist.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS