Maailm

USAs tabati Hiina spioon (2)

Toimetas Madleen Vapper, 25. juuli 2020 17:20
Foto: AFP | Scanpix
Üks Singapuri mees tunnistas USAs end süüdi Hiina spioonina töötamises – see on viimane intsident USA ja Hiina kasvavas tülis.

USA ametnike andmetel määrati Jun Wei Yeole Ameerikas karisus Hiinale luureteabe kogumise eest, vahendab BBC.

Lisaks ütles USA, et peeti kinni Hiina teadlane, keda süüdistatakse selles, et ta varjas, et on seotud Hiina sõjaväega. Väidetavalt redutab teadlane hetkel San Franciscos asuvas Hiina konsulaadis. Hiina käskis sel nädalal sulgeda ka USA konsulaadi Chengdus, mis oli samm vastuseks sellele, et USA sulges Hiina konsulaadi Houstonis.

USA riigisekretär Mike Pompeo ütles, et otsus tehti seetõttu, et Hiina varastas intellektuaalomandit. Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Wang Wenbin vastas, et USA samm põhineb Hiina-vastaste valedel.

72tunnine tähtaeg, mille jooksul Hiina diplomaadid pidid Houstoni konsulaadist lahkuma, möödus reedel kell neli. Peale seda nägid ajakirjanikud, et USA ametnikena paistnud mehed tungisid ruumidesse. Sissepääsu juurde asusid valvama USA välisministeeriumi diplomaatilise julgeoleku büroo vormirõivaid kandvad töötajad.

Kahe tuumariigi vahel on kasvanud pinged mitme võtmeküsimuse üle. President Donald Trumpi administratsioon on korduvalt tülitsenud Pekingiga üle kaubanduse ja koronaviiruse pandeemia, samuti on Hiina kehtestanud Hongkongis vastuolulise uue julgeolekuseaduse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee