Eesti uudised

Koroonapositiivne tartlane nakatas ööklubis kahte tuttavat (5)

Delfi, Õhtuleht, 28. juuli 2020, 11:22
Foto: Martin Ahven
Koroonaviirusega nakatunud tartlane andis viiruse edasi ka kahele tuttavale, kellega koos ööklubis Vabank pidutses.

Nakatunu tegi koroonatesti 23. juulil, kuid nüüdseks on selge, et ta oli nakkusohtlik ehk haigestunud juba päevi varem. Nimelt nakatus viirusega ka  mainitud tartlase kaks tuttavat. Et koroonatest on positiivne, selgus täna hommikul. Nad väisasid koos Vabankis toimunud pidu, mistõttu on ülimalt tõenäoline, et just seal nad nakatusid.

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Praegu teadaoleva info põhjal külastas positiivse koroonaproovi andnud inimene nakkusohtlikul perioodil 18. juulil ööklubi Vabank ja järgmisel päeval Meresuu SPAd, kirjutas Õhtuleht, kuidas koroonapositiivne tartlane mööda linna hulkus.
Lisaks külastas koroonaviirusega nakatunu kauplusi ning 23. juulil ka Tartu Lõunakeskuses kell 21.00 alanud kinoseanssi.

Terviseameti Lõuna regionaalosakonna juhi Tiia Luhti sõnul on tegu äärmiselt ohtliku käitumisega, mis lisaks enda tervise ohtu seadmisele võib avaldada mõju ka nii-öelda teise laine tekkele. Luht ütleb, et mis tahes haigusnähtudega tuleb püsida kodus ja oma perearstiga ühendust võtta.

„Erinevate suurürituste tulek ja ühiskonna tavapärane funktsioneerimine sõltuvad otseselt meie vastutustundlikkusest. Mida rohkem me seda tõsiasja ignoreerime, seda tõsisem saab olema tagajärg meie kõigi jaoks.“

Neil, kellel võis olla koroonaviirust kandva inimesega kokkupuude, tuleb oma tervist jälgida ning haigussümptomite ilmnemisel perearstile helistada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee