Eesti uudised

Ööpäevaga lisandus seitse positiivset koroonatesti tulemust (5)

Ohtuleht.ee, 25. juuli 2020, 10:39
DesinfetseerimineFoto: Tiina Kõrtsini
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 365 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus seitse positiivset testi tulemust.

Kaks nakatunut on Tartust ja kahel juhul on tegemist Poola kodanikest võõrtöölistega, teatas terviseamet. Kolmel tänases positiivsete statistikas kajastatud juhul oli tegemist kordustestidega Ukraina võõrtöölistele.

25. juuli hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 393 COVID-19 haigusjuhtumit 380 inimesega.

Samal teemal

Tänase seisuga on tervenenud 1921 inimest. Neist 1450 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,4%), 471 inimese puhul (24,6%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 116 000 esmast testi, nendest 2033 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata terviseameti koroonakaardilt. 

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee