Foto: twitter.com/AndrewNeill91
Toimetas Kert Kõiv 24. juuli 2020 15:30
USAs Ohio osariigis vahistati mees, kes levitas sotsiaalmeedias pilti, kus ta surub ähvardavalt põlve kaheaastase poisi kaelale. Vahistamisele aitas kaasa, et mees kandis tingimisi karistust varasema rikkumise eest.

USAs Ohio osariigis võeti vahi alla 20aastane Isaiah Jackson, kes jäädvustas end pildile, kus ta põlvega surus kaheaastase poisi kaelale. Rassiprobleemidele rõhuv sotsiaalmeediapostitus lõppes mehe vahistamisega, kirjutas New York Post.

Jacksoni jäädvustatud pilt on õõvastavalt sarnane George Floydi vahistamisega: see lõppes mustanahalise mehe lämbumisega, kui politseinik oli tema kaelal pikka aega põlve hoidnud.

Jacksoniga koos on pildil osaliselt näha ka kaasosalist, kes poisi käsi selja taga kinni hoidis. Pildile lisatud tekst „Blm now mf“ (Nüüd küll mustad elud loevad, l******g – ingl.) kinnitab selle motiive.

Politsei tuvastas ka lapse, keda pildi jaoks väärkoheldi, ning toimetas ta haiglasse tervisekontrolli. Poisil juhtumist vigastusi ei tekkinud. Lapse ema ei olnud politsei sõnul pildist teadlik.