Eesti uudised

"Avaliku raha kasutamine ja planeerimine peab olema avalikkusele selge, arusaadav ja läbipaistev."

RIIGIASUTUS TUNNISTAB VIGA: Objektiivi eest poleks pidanud varjama inimõiguste keskuse ja LGBT ühingu rahataotluse kirjeldust (1)

Hindrek Pärg, 24. juuli 2020, 13:35
Varro VooglaidFoto: Teet Malsroos
Eelmisel nädalal ristasid piigid rahandusminister Martin Helme ja sotsiaalminister Tanel Kiik vabaühendustele mõeldud 375 000 euro üle. Kui aga üks portaal küsis ministeeriumilt projektide kirjeldusi, kaeti see informatsioon kinni. Miks?

Konservatiivsete maailmavaadete edendaja ja portaali Objektiiv eestvedaja Varro Vooglaid küsis välja Eesti Inimõiguste Keskuse ja projekti "Võrdsed võimalused sidusas ühiskonnas" partneri Eesti LGBT Ühingu rahastustaotluse.

Selle ta ka sai, aga: "Eriliselt väärib aga tähelepanu see, et väga suur osa projektitaotlusest on ministeeriumi poolt enne SAPTK-le väljaandmist täiesti arusaamatul põhjusel mustade kastikestega kinni kaetud. Muu hulgas on kinni kaetud täpsem selgitus selle kohta, milles seisneb juba mainitud "hariduskommunikatsioon ühiskonna teadlikkuse parandamiseks LGBT+ teemadel"."

Õhtulehel tekkis küsimus, miks kaeti kinni info, mis muidu peaks olema avalik. Vooglaid väitis, et dokumendi edastas neile sotsiaalministeerium, kuid sealt suunati ajakirjanik edasi riigi tugiteenuste keskuste poole (RTK), sest nemad andsid dokumendi välja. 

Foto: Ekraanitõmmis / Objektiiv.ee

"Avaliku raha kasutamine ja planeerimine peab olema avalikkusele selge, arusaadav ja läbipaistev. Antud juhul saab Riigi Tugiteenuste Keskus selgitada, mis kaalutlustel osa infost kinni kaeti," vastas sotsiaalministeeriumi kommunikatsioonijuht Oskar Lepik Õhtulehe päringule. 

"Põhjendatud huvist lähtuva teabenõude korral hindame teabenõude eesmärki ning seda, millises ulatuses dokumendi sisu edastamine on vajalik selle nõude täitmiseks," seletas RTK kommunikatsiooniosakonna juhataja Katrin Romanenkov omalt poolt. 

Ta siiski nentis, et RTK eksis info kinni katmisel. "Mööname, et tol hetkel teabenõude täitmisel vastu võetud otsus info tundlikkuse kohta oli ehk liialt range ning olles nüüd uuesti analüüsinud taotluse sisu ja teabenõude eesmärki, oleks võinud taotluse sisu ka suuremas osas nähtavaks jätta," ütles riigi tugiteenuste keskuse kommunikatsiooniosakonna juhataja Katrin Romanenkov. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee