Maailm

VENEMAA RIKUB KOSMOSELEPINGUT? USA ja Suurbritannia süüdistavad Venemaad relvakatsetuste eest kosmoses 

Toimetas Madleen Vapper, 24. juuli 2020 07:52
Foto: pixabay.com
USA ja Suurbritannia süüdistavad Venemaad relvataolise mürsu katsetamises kosmoses, mida saaks kasutada orbiidil olevate satelliitide sihtimiseks.

Venemaa kaitseministeerium on varasemalt öelnud, et kasutab Venemaa kosmosetehnika kontrollimiseks uut tehnoloogiat. USA on ka varem väljendanud muret Venemaa uue satelliitide tegevuse pärast, vahendab BBC.

USA rahvusvahelise julgeoleku ja massihävitusrelvade leviku tõkestamise riigisekretär Christopher Ford süüdistas neljapäeval Moskvat silmakirjalikkuses, pärast seda, kui Moskva ütles, et soovib relvakontrolli laiendamist kosmosesse. "Moskva eesmärk on piirata Ameerika Ühendriikide võimekust, ilma et tal oleks kavatsustki oma kosmosevastase programmi peatada," ütles ta.

Suurbritannia kosmose direktoraadi juht Harvey Smyth ütles, et ta on mures ka viimase Vene satelliidi testimise pärast, millel oli tema sõnul "relva omadused". "Niisugused tegevused ohustavad kosmose rahumeelset kasutamist ja võivad põhjustada prahti, mis võib ohustada satelliite ja kosmosesüsteeme, millest maailm sõltub," ütles ta.

Venemaa, Suurbritannia, USA ja Hiina kuuluvad enam kui 100 riigi hulka, kes on sõlminud kosmoselepingu, mis näeb ette, et kõik riigid võivad teha kosmoseuuringuid, kuid vaid rahumeelsetel eesmärkidel. Leping lisab, et relvi ei tohiks paigutada orbiidile ega kosmosesse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee