Maailm

George Floydi tapnud politseinikku ja tema abikaasat süüdistatakse mitmesaja tuhande dollari suuruses maksupettuses 

Toimetas Madleen Vapper, 23. juuli 2020 11:24
Foto: AFP | Scanpix
George Floydi tapmises süüdistatavale Minneapolise politseinikule Derek Chauvinile esitati kolmapäeval koos abikaasaga süüdistus 2014. aastal tehtud maksukuritegude eest. Väidetavalt on Chauvin jätnud deklareerimata 460 000 dollari eest tulu, millest 96 000 teenis ta politsei töö kõrvalt turvateenuseid pakkudes.

Derek Chauvinit ja tema abikaasat Kellie Chauvinit süüdistatakse Washingtoni ringkonnakohtus kriminaalkorras üheksal korral maksudeklaratsioonide võltsimises. Aastatel 2014 kuni 2019 ei esitanud Chauvinid ühistulu 464 433 dollarit ja jäid maksudega võlgu kokku 21 853 dollarit. Viiviste, hilinenud esitamise ja pettuste eest võlgnevad nad 37 868 dollarit, vahendab Star Tribune.

46aastane Derek Chauvin on vangis seoses Floydi surmaga teise astme mõrvas ja tapmises süüdistatuna. Irooniline, sest Floyd nabiti kinni just seetõttu, et tal oli 20 dollarit valeraha. 45 aastane Kellie Chauvin taotles pärast abikaasa vahistamist lahutuse.

Advokaat Pete Orput ütles, et nende kahe uurimine käis juba ammu enne kui Floyd maikuus suri. Orput ütles, et maksuameti ametnikud võtsid juunis kontoriga ühendust, sest olid lõpuks midagi Chauvinite maksupettuse kohta leidnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee