Eesti uudised

Vikerkaare festivalil osalejatest polnud ükski koroonaviirusega nakatunud

Hipilaager sõidab laiali: neljapäeva hommikuks peab plats puhas olema 

Asso Ladva, 22. juuli 2020 17:23
KODINAD KOKKU: Neljapäeva hommikuks peab vikerkaare liikumise laager Antsla külje alt kadunud olema.Foto: Robin Roots
„Me andsime neile aega lahkuda neljapäeva hommikuni. Kuid hommikul tuleme koos politseiga järelevalvet tegema. Selles mõttes on hästi, et ükski 36st tehtud testist ei olnud postitiivne,“ ütleb terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht, kes juba teist päeva toimetab Antsla külje all vikerkaare liikumise laagris ehk rainbow gatheringil.

„Antud kinnistul on kehtestatud liikumiskeeld, seal võib viibida ainult maaomanik,“ jätkab Luht ja kinnitab, et sellise keelu andmist lubab terviseametile alles hiljuti vastuvõetud seadusemuudatus: „Me täiega naudime seda,“ lisab ta naljaga pooleks.

Terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht. Foto: Robin Roots

Samal teemal

„Sinna sai sildi ka üles, nii eesti kui ka inglise keeles,“ ütleb politsei tegevust juhtinud Anti Paap. „Nad kõik hakkasid oma asju pakkima. Paljud on lastega ja tulnud teistest maadest, vastu ööd poleks inimlik neid ära ajada.“ Jõuga ei hakata ilmselt kedagi ära ajama, kuid Paapi sõnul lähtuvad nad oma tegemistest parasjagu valitsevast olukorrast.

„Tegime osalejatele teatavaks nende testitulemused ja meil olid nendega väga armsad vestlused,“ ütleb Luht ja Paap kinnitab kõrvalt sama. „Nad peavad platsi vabastama ja vald kindlustab autota inimestele transpordi punkti, kust nad saavad edasi liikuda.

Luhti sõnul võtsid otsuse teha koroonatest laagrilised vastu ühiselt. Esimene informatsioon, justkui oleks mõned inimesed testist keeldunud, oli eksitus. Kõne alla ei tule ka see, kui mõni seltskond tõstab oma telgi mõnikümmend meetrit kõrvale naaberkinnistule. „Selle omanik ei ole telkimiseks luba andnud,“ teab Luht.

Teisipäeva õhtul politsei ja terviseameti poolt kontrollitud laagris oli kolm inimest, kes saabusid kõrge nakatumisega riikidest Inglismaalt, Portugalist ja Hispaaniast ning oleksid pidanud jääma riiki saabudes karantiini.

„Nad peavad terviseametile ütlema, kus nad järgmise kahe nädala jooksul viibivad,“ sõnab Luht. „Kõne alla ei tule ka see, et nad jäävad kolmekesi perenaise sauna, sest seal ei ole eneseisolatsiooniks vajalikke tingimusi. Nad peavad leidma mingi muu koha.“

„Ühele laagris olijale koostati väärteoprotokoll narkootikumide tarvitamise pärast,“ ütleb Lõuna politseiprefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk. „Mingit laustestimist ei olnud, tehti pistelist kontrolli. Eks politseinikel on kogemusi, keda testida.“

Samal teemal

22.07.2020
Seisukoht | „Tere tulemast Eesti vangilaagrisse!“ Vikerkaarehipidest sõideti teerulliga üle
21.07.2020
Terviseamet: Antslas peetavale Vikerkaare festivalile minek on keelatud