Eesti uudised

ÕL VIDEO | Doonorneeru ootel Annika: purjetamine on praegu mu elus ainuke ilus asi! 

Gitta Riener | Video: Mari Luud , 22. juuli 2020 18:00
Foto: Mari Luud
"Purjetamine viib kaugemale muredest, haigla melust ja olust. Saad ennast välja lülitada," kiidab Annika Maddi (41), kes on kolm aastat oodanud sobivat doonorneeru. 

Annika Maddile siirdati eelmine doonorneer 2008. aastal, kuid kolme aasta eest ütles see üles. Uue doonororgani ootel peab ta üle päeva käima dialüüsis ehk neeruasendusravis. Annika sõnul on tema elus purjetamine praegu ainuke ilus asi. "Vabastav tunne," kirjeldab ta merel seilamist. 

Erivajadustega inimeste purjetamise projektijuht Külli Haav räägib, et Annika on kõige agaram trennis käija. Ta sõidab rongiga Tartust Tallinna ning pärast dialüüsis käimist tuleb trenni, olgu ilm milline tahes. Annika kinnitab, et ta sooviks purjetada vähemalt korra nädalas, kohati isegi paar korda – kuidas just tervis lubab.  

"Purjetamine on hea ala,“ kiidab Külli Haav, kelle sõnutsi saavad erivajadustega inimesed kasutada spetsiaalseid paate, mis ei lähe ümber. Neid saab niimoodi roolida ja purjeid seadistada, et toime tuleb ka näiteks ratastooli kasutaja.

Erivajadustega inimesi vabatahtlikuna abistav Sten Leinasaar tõdeb, et Annika on väga julge purjetaja. "Mina kartsin isegi vahepeal rohkem kui tema," sõnab Sten, kellele annab teiste abistamine hea tunde, et ta teeb midagi kasulikku.

Vaata videost, kuidas vapper Annika purjetama läheb!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee