Eesti uudised

Hipilaagris testiti 41 inimest, kolm keeldusid

Terviseamet: Eestisse tulnud ligi 170 Ukraina töötajast kolmel tuvastati koroonaviirus (6)

Toimetas Hindrek Pärg, 22. juuli 2020, 10:24
Mari-Anne HärmaFoto: Hannes Dreimanis
Teisipäeva pärastlõunal jõudis Eestisse erilennuga ligi 170 Ukraina töötajat, kellele kõigile tehti Tallinna lennujaamas Covid-19 test. Kolmapäeva hommikul teatas terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma, et 159 saabunud töötajast kolmel tuvastati koroonaviirus. Vikerkaare festivalile oli eileõhtuse seisuga saabunud 41 inimest, neist 6 lapsed. Kokku testiti koroonaviiruse suhtes 36 inimest, kõik testid on osutunud negatiivseks. 

Terviseameti kolmapäeva hommikul toimunud pressikonverentsil teatas Härma, et Eesti epidemioloogiline olukord on endiselt rahulik. Tema sõnul on kahe nädalaga tulnud juurde uued juhud Harjumaal või Ida-Virumaal ning üle poole on saanud koroonaviiruse pereliikme käest.

Samal teemal

Härma sedastas, et kaheksa koroonajuhtu on kaasa toodud välismaalt: USAst, Hispaaniast ja Ukrainast. 

Teisipäeval testiti Eestisse erilennuga jõudnud ligi 170 Ukraina töötajat. Praeguseks on kinnitatud, et kolme võõrtöölise koroonatest oli positiivne, üks test on veel kinnitamisel. "Süsteem töötab ja inimesed kontrolliti kohe ära. Kõik haigestunud ja kontaktsed on jälgimisel," ütles terviseameti peadirektori kohusetäitja.

Ta nentis siiski, et kuigi Eestis on olukord ilus, lisandub maailmas iga päevaga üha rohkem Covid-19 juhtumeid. "Ei saa öelda, et see hakkab taanduma," ütles Härma. Samas tõi ta välja, et Soomes, Lätis, Leedus ja Norras on haigestumine püsinud madal kohati nädalaid või lausa kuu aega ning isegi Rootsis on hakanud haigestumine langema. 

Härma kõneles ka Antsla külje all toimuma pidanud hipilaagrist, mis aeti laiali teisipäeva õhtul. Tema sõnul on terviseameti eesmärgiks üritusi ohutult teha ja senimaani on olnud korraldajad vägagi suhtlusaltid. Härma rääkis, et ürituse keelustamise või lubamise korral lähtuvad nad seitsmest peamisest küsimusest. 

"Kui midagi peaks üritusel juhtuma, peaks see saama kiiresti lahendatud," sõnas Härma ning lisas, et osalejatelt tuleb korjata kontaktsete nimesid ja kontakte, et vajadusel nendega ühendust võtta. 

"Kui räägime Antsla üritusest, siis nägime, et on heatahtlikud inimesed, aga plaanid läbimõtlemata. Korraldaja võttis kohaliku omavalitsuse ja terviseametiga liiga hilja ühendust," sõnas Härma. 

Tema sõnul tuvastati eile hipilaagrist kolm inimest, kes pidid olema liikumispiirangu all – nad tulid Portugalist, Inglismaalt ja Hispaaniast. Ühtlasi tuvastati ka narkojoobes inimesi, kellele tehti kohapeal väärteomenetlus. 

"Sinna ei tohi tulla inimesi juurde teistest riikidest. Kellelt võeti täna proovid, siis nende tulemused selguvad päeva jooksul. Kes annab negatiivse testi, peavad viivitamatult lahkuma," sõnas Härma.

Ta lisas, et kohapeal testiti kokku 41 inimest. Kolm inimest keeldusid testist ning neid käsitletakse kui koroonapositiivseid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee