Foto: Robin Roots
Ohtuleht.ee 22. juuli 2020 09:32
Eesti suuremad ööklubid tegid Vabariigi Valitsusele ühispöördumise: "Juuni lõpus kõlasid ajakirjanduses pealkirjad „Ööklubid avatakse juuli algusest“, paraku olid need eksitavad ning sellega meie jaoks head uudised lõppesid."

Pöördumises kirjutasid ööklubid, et viimased kaks kuud on nende jaoks tähendanud ähmast lootust, töötust ja majanduslikku kahju ning olukord on eskaleerunud lausa ahastuseni: ööklubid ei saa ka täna isegi reegleid järgides uksi lahti teha.

"Tegelikult käib Eestis juba kuid vilgas kultuurielu ja meelelahutus. Muu hulgas öisel ajal ja siseruumides, kus üritusest saab lubatud 100 asemel korraga osa 200, 300, mõnel juhul rohkemgi inimesi," toovad ööklubid oma avalduses esile tõe, mille koha pealt silm kinni pigistatakse.

"Me ei ole susserdanud ega testinud seadusandluse paindlikkust, küsides avaliku võimu käest, mis asi on üldse ööklubi? Ei oleks midagi lihtsamat kui kleepida Hollywood, Sunset või Maasikas värviga üle ja panna sinna peale silt “lounge”."

"Seadusest lähtudes ei ole praegu Eestis ühtegi ööklubi – võimalusi olukorra tõlgendamiseks on kümneid."

"Soovime, et ööklubid saaksid avada oma uksed hiljemalt juulikuu lõpust nii nagu kõik teised siseruumides tegutsevad asutused ja ürituste korraldajad, minimaalse külastajate arvuga 500 inimest üheaegselt," paluvad ööklubid ning lubavad lisaks, "Tagame oma hallataval pinnal kõigi Vabariigi Valitsuse otsuste täitmise. Meid toetavad meie inimeste vastutustundlik käitumine ja üldised epidemioloogilised näitajad."

Pöördumisele kirjutasid alla Öökultuuri MTÜ, Klubi Hall, Club Hollywood, Club Studio, Venus Club, Klubi Teater, Klubi Maasikas, Seif Club, Vabank Tartu, Helitehas ja Sunset Club.