Maailm

President Trump on hakanud pandeemiat tõsiselt võtma: „Enne kui paremaks läheb, läheb veel hullemaks.“ (1)

Toimetas Madleen Vapper, 22. juuli 2020, 09:03
Donald TrumpFoto: AP | Scanpix
President Donald Trump ütles Covid-19 pandeemia kohta: "Enne kui paremaks läheb, läheb veel hullemaks." Trump palus ka kõigil ameeriklastel kanda näokatteid, öeldes, et need aitavad ja maski kandmine näitab patriotismi.

President, kes pressikonverentsil ise maski ei kandnud, on maske varem ebasanitaarseks tunnistanud. Teadaolevalt on tema abistajad kutsunud teda võtma mõõdukamat lähenemisviisi, kuna viirusega nakatumise juhtumite arv kasvab kogu USAs.

Igapäevased Valge Maja pressikonverentsid lõppesid varsti pärast seda, kui Trump tegi aprillis poodiumil ettepaneku, et viirust võidakse ravida inimestele desinfitseerimisvahendi süstimisega, vahendab BBC.

Nüüd ütles aga Trump: "Palume kõigil, et kui te ei suuda sotsiaalselt distantseeruda, kandke maski. Pole vahet, kas teile meeldib mask või mitte, need aitavad."

Trump, kes nimetas Covid-19 korduvalt "Hiina viiruseks", võttis konverentsiruumis taskust maski, kuid ei pannud seda ette.

Joe Biden süüdistas teisipäeval Trumpi ameeriklaste ebaõnnestumises pandeemia käitlemisel. "Ta vedas teid alt, ta vedas tervet riiki alt," ütles USA endine asepresident.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee