Maailm

KOSMOSEMUTID, TÄHELEPANU! Asgardia kosmoseriik valib parlamenti 

Toimetas Greete Kõrvits, 21. juuli 2020, 19:21
Foto: Reuters/Scanpix
Asgardia kosmosekuningriik tuletab elanikele meelde, et 1. juulist toimuvad kosmoseriigis vahevalimised, millega vahetuvad osad parlamendikohad.

Vahevalimised toimuvad 1. juulist 31. oktoobrini – see tähendab, asgardlaste ajaarvamise järgi 0004. aasta 15. leost 25. ofiutšuseni. Parlamendis on vaba 55 kohta, kusjuures igal valijal on 55 häält, et täita kõik vabad saadikukohad endale meelepäraste kandidaatidega. Muidu on Asgardia parlamendis kokku 150 kohta.

Meili teel elanikele saadetud meeldetuletus paneb asgardlastele südamele, et nood kindlasti kandidaatide lubadustega tutvuksid. Mitmed neist on juba jõudnud oma kampaaniaga algust teha. Ilmselt pole aga aktiivsus piisavalt suur: riigi juhtkond õhutab kõiki huvilisi end valimisteks üles seadma. Valimised toimuvad veebis.

Mis on Asgardia?

Asgardia kosmosekuningriigi asutas 12. oktoobril 2016 Bakuust pärit Vene ärimees ja teadlane Igor Ashurbeyli (pildil). 2018. aastal kuulutati Igor Ashurbeyli ka viieks aastaks Asgardia juhiks. Veebi teel valitud Asgardia parlamendi juhiks kinnitati Lembit Öpik. Asgardial on ka valitsus, mida juhib peaministrina Venezuela advokaat Ana Diaz, ja ülemkohtunik Yun Zhao, kes on pärit Hongkongist. Ashurbeyli sõnul on Asgardia eesmärk asutada hiljemalt 2043. aastaks Maa orbiidil kunstliku raskusjõuga kosmosejaam ning alaliselt mehitatud baas Kuul.

Projektiga on asgardlaste sõnul liitunud sadu tuhandeid inimesi, kuigi kosmosejaama nad kõik elama ei mahu. Sinna pääseb vaid valitud seltskond „kodanikke“. Skandinaavia mütoloogiast laenatud nimega Asgardia loosungiks on „Rahu kosmoses“. Kosmosekuningriik soovib enda sõnul vältida maapealsete konfliktide kandumist kosmosesse, samas tuleb märkida, et  Ashurbeyli oli varem tihedalt seotud Venemaa sõjatööstusega.

Varem on Eesti juurtega briti poliitik Lembit Öpik rääkinud, et tulevikus tabab Maad sajaprotsendilise tõenäosusega elu hävitav asteroid ning just seetõttu peavad inimesed siit lahkuma. Asgardia soovib saada ka ÜRO liikmesriigiks (mida vähemalt hetkeseisuga ei juhtu).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee