Eesti uudised

Täna Ukrainast Eestisse saabuvale 170 võõrtöölisele tehakse lennujaamas koroonatest  

Toimetas Hindrek Pärg, 21. juuli 2020, 12:47
Foto: Aldo Luud
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja tänane erilend toob Eestisse põllumajandussektoris hädavajalikud välistöötajad Ukrainast, keda tuleb vastavalt valitsuse korraldusele enne tööle asumist kaks korda testida ja kes peavad Eestisse saabumisel viibima 14 päeva karantiinis, teatas kaubanduskoda pressiteates.

„Lehmad vajavad lüpsmist ja põllumajandustööd tegemist, mistõttu vajavad paljud Eesti ettevõtted abikäsi piiri tagant. Kuna liinilende Ukraina ja Eesti vahel praegu ei toimu ja riikide vaheline liikumine on raskendatud, siis korraldame tööandjate palvel tellimuslennu, et Eesti põllumajandusettevõtete jaoks vajalikud töötajad saaksid Eestisse tulla. Eestisse saabuva ligi 170 töötaja hulgas on peamiselt loomakasvatusse ja aiandusse tööle siirduvad inimesed, kuid on ka töötajaid teistelt elualadelt,“ selgitas põllumajanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo.

Erilennu korraldamisel on põllumajanduskoda teinud igakülgset koostööd Politsei- ja Piirivalveameti, Maksu- ja Tolliameti ning teiste ametkondaega. Meditsiinilabor SYNLAB Eesti ehitas Tallinna lennujaama ajutise testimispunkti, kus kõigilt välistöölistelt võetakse väljaõppinud meedikute poolt koheselt  koroonaviiruse võimalikuks avastamiseks ninaneelu proov. Proovid transpordib SYNLAB kohe oma Tallinna molekulaardiagnostika laborisse, kust proovide tulemused jõuavad proovi andjate nõusolekul Eesti tööandjateni homme, st kolmapäeva hommikul. 

Tõnissoo kinnitusel võetakse koroonaviiruse proov uuesti tulenevalt haiguse iseloomust ja vastavalt valitsuse korraldusele karantiini lõpus. Kordusproovi andmise garanteerivad tööandjad üle Eesti, kasutades selleks lähimat koroonaproovide andmise kohta. Mõlema proovi eest maksavad välistöölised kutsunud tööandjad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee