Relvastatud Mark ja Patricia McCloskey.Foto: AP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 21. juuli 2020 08:51
Advokaatidest Missouri abielupaar Mark ja Patricia McCloskey haarasid relvade järele, kui Black Lives Matter protestijad marssisid eelmisel kuul läbi nende maavalduse. Nüüd on mõlemale esitatud süüdistus ebaseaduslikus relvade kasutamises ja meeleavaldajate sihtimises, kirjutab BBC.

Videomaterjal näitas, et Mark ja Patricia McCloskey hoidsid käes vastavalt automaatrelva ja püstolit, kui protestijad juuni lõpus nende häärberist mööda marssisid. Paari sõnul tundsid nad protestijate ees hirmu, mistõttu otsustasid nad julgeolekumeetmena end relvastada.

St Louisi tipp-prokurör Kim Gardneri arvates võib selline käitumine tekitada rahumeelse protesti puhul vägivalda. „Ähvardaval moel relvade viibutamine rahumeelsete protestijate suunas on ebaseaduslik. Ehkki meil vedas, et olukord ei muutunud vägivaldseks, on selline käitumine St Louisis lubamatu,“ teatas Gardner.

McCloskey'itele esitati ka süüdistus neljanda astme rünnakus. Paari advokaat nimetas süüdistuste esitamist heidutavaks, sest tema sõnul ei pannud nad ühtegi kuritegu toime. Mark ja Patricia kinnitasid ka ise, et neil oli õigus oma vara kaitsta. Nimelt on nende elamu väärtuseks üle miljoni dollari. Politseiraporti kohaselt murdis rühm protestijaid läbi raudvärava, mis meeleavalduse ühe juhi sõnul oli olnud avatud. Väravale olid väidetavalt kinnitatud sildid „Läbikäik keelatud“ ja „Eramaa“.

Missouri kuberner Mike Parson teatas, et on valmis kasutama oma õigust anda paarile armu, kui olukord viib kriminaalsüüdistuseni. „Ma ei usu, et nad veedavad minutitki vanglas,“ mainis vabariiklasest Parson. Missouris võib relva ebaseaduslikule kasutamisele järgneda osariigi seaduste kohaselt kuni nelja-aastane vanglakaristus.