Krimi

Paadijoodik: Emajõel kihutas joobes juht oma paadiga otsa teisele paadile 

Asso Ladva, 20. juuli 2020 21:15
TÖMBISTUNUD VÖÖRIGA: Buster-tüüpi paadile sisse põrutanud Progressi nina on korralikult lömmis.Foto: Robin Roots
Laupäeva õhtul kell kuus põrkasid Emajõel Kärevere silla lähistel kokku kaks paati, õnnetuse põhjustanud Progress-tüüpi paadi juhil tuvastati alkoholijoove, mis ületas väikelaeva juhtimiseks lubatud 0,5 promilli. Vigastada said õnnetuse põhjustanud paadis sõitnud mees ja kaks naist.

„Seal olid päris suured jõud väljas, päästjad, politsei, kiirabi, teised laevad,“ räägib politsei pressiesindaja Kerly Virk. „Õnnetuse põhjustanud paat pukseeriti kaldale ja praegu seisab see Lõuna prefektuuri parklas.“

Progress sõitis teisele paadile otsa ilmselt sellise hooga, et selles sõitnud paiskusid paadi konstruktsioonide vastu – paadis ju ohutusrihmasid ei ole – ning sellest tulid ka vigastused. Õnnetuses osalenud teises, Buster-tüüpi paadis olnud kolm inimest jäid terveks ja ka paat suutis omal jõul teekonda jätkata. Vigastatud viis kiirabi haiglasse.

Õnnetuse peamiseks põhjustajaks peavad võimud alkoholi, sest Progressi juhtinud mehe joove ületas väikelaevajuhile lubatud 0,5-promillist alkoholijoovet vähemalt kaks korda.

ÕNNETUSPAIK: Kärevere silla juures on Emajõgi sirge ja lai, kuid kohe silla kõrval on sildumiskoht, mille juures võivad paadid manööverdada.Foto: ALDO LUUD

Viimati juhtus tõsine paadiõnnetus 29. juunil Pärnus, kus kaks samuti joobes meest kaotasid kontrolli mootorpaadi üle ja kihutasid vastu kesklinna silla tala.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee