Maailm

USAs on iga päev koroonaohvreid, ent Valge Maja raiub: sügisel tuleb koolid avada! 

Toimetas Madleen Vapper, 17. juuli 2020, 13:16
Foto: Aldo Luud
“President Trump on eksimatult öelnud, et soovib koolide avamist. Ja kui ta ütleb, et koolid avatakse, tähendab see, et täielikult. Lapsed saavad iga päev koolis käia. Teadus ei tohiks seda takistada," teatas Valge Maja pressiesindaja McEnany, lisades, et kõigi klassiruumide täielik taasavamine on "täiesti ohutu".

McEnany väitis siis, et "teadus on meie poolel", viidates uuringule, kus öeldakse, et koroonaviiruse risk on väiksem kui laste hooajalise gripi oma. Samuti tsiteeris ta endist Stanfordi neuroradioloogia osakonna juhti doktor Scott Atlast, kes on esinenud Fox Newsis, kutsudes koolide taasavamise ümber peetud arutelu hüsteeriaks, vahendab USA Today.

"Me julgustame piirkondi ja osariike lihtsalt teadust järgima, avama oma koolid," jätkas ta. Trumpi administratsioon on püüdnud koolid uuesti avada eeldusel, et alla 18aastased lapsed on väga madala riskiga, isegi kui nad nakkuse saavad.

Kaiseri perefondi analüüs näitas, et igal neljandal õpetajal on oht tõsiselt haigestuda, kui nad saavad Covid-19 nakkuse, ja umbes 3 miljonit üle 65aastast inimest elavad kooliealise lapsega samas leibkonnas.

Siiani pole selge, kui sageli lapsed viirust teistele edastavad. Mõnede andmete kohaselt on lapsed vähem vastuvõtlikud viiruse levikule ja selle levikule täiskasvanutele. Valge Maja tervisenõunik doktor Deborah Birx ütles, et riik ei ole testinud piisavalt lapsi, et järeldada lõplikult, et nad ei viiruse levikut ei kiirenda.

Mõnes osariigis on viimastel nädalatel täheldatud suundumusi laste ja teismeliste hulgas viiruse leviku suurenemisel. Bloombergi raporti kohaselt registreerisid California ja Mississippi laste haigusjuhtude esinemist 10% kõigist juhtudest, samal ajal kui Florida on leidnud peaaegu kolmandiku lastest, kes on nakatunud.

Järjest enam koolipiirkondi, sealhulgas Los Angeleses, San Diegos, San Franciscos, Atlanta ja Austinis, Texases asuvad ringkonnad, plaanivad alustada kooliaastat ainult veebipõhise õppega. McEnany ütles aga, et sügisel virtuaalse õppe tegemine muudaks USAd teiste lääneriikide seas "võõraks".

Johns Hopkinsi ülikooli andmetel on USA siiski üks väheseid lääneriike, mis püsib iga päev uute Covid-19 juhtumite ja surmajuhtumite registris. Koroonaviiruse juhtumite koguarv USAs möödus neljapäeval 3,5 miljonist.

Iisrael taasavas koolid selle kevade lõpus täielikult ja pidi siis need kahe nädala pärast sulgema, kui sajad õpilased ja koolitöötajad nakkuse said.

McEnany kommentaarid neljapäeval tulid pärast seda, kui Valge Maja koroonaviiruse töörühma juhtiv asepresident Mike Pence ütles kolmapäeval: "Me ei taha, et CDC (Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus) juhised oleksid põhjuseks, miks koole uuesti ei avata."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee