Eesti uudised

LÕPUKS OMETI! Pandeemia ajal seiskunud Hiina saadetised on nüüd Eestisse jõudmas 

Ohtuleht.ee, 17. juuli 2020 11:40
Foto: Omniva
Omniva sõnul on viimastel päevadel Eestisse saabuma hakanud suuremal hulgal saadetisi, mis pandeemia kõrgajal kuhjusid rahvusvahelises pakivoos.

Omniva rahvusvaheliste teenuste juhi Marita Mägi sõnul jõuavad Eestisse jõudnud saadetised klientideni ilma suurema viivituseta. „Suuremate koguste tõttu võib tavapärase paari päeva asemel kuluda Eesti-siseseks töötluseks ning kohaletoimetamiseks maksimaalselt kuni nädal,“ ütles Mägi.

Mägi sõnul ei saa välistada, et mõned Eestisse jõudvad saadetised on kahekuuse maksimaalse tarnetähtaja juba ületanud ning võib-olla juba kaupmehe poolt saajatele hüvitatud. „Kuna Hiina pakkide tarneajad on pandeemiajärgselt taastumas, siis võib praegu saabuvate saadetiste seas olla nii juunis tellitud kaupa kui ka märtsikuus soetatud, kuid tarneahelas pikalt ootel olnud kaupu,“ ütles Mägi. „Olenemata sellest, kas kaup on saajale juba hüvitatud või ei, toimetame me meieni jõudnud saadetised siiski tellijateni nii kiiresti kui võimalik.“

Nende saadetiste osas, mis veel Eestisse jõudnud pole, ei oska Omniva infot jagada. „Kõige targem on kliendil varuda kannatust ning oma saadetise infot jälgida Omniva kodulehe saadetise otsingus. Kahjuks ei ole ka meie klienditeenindusel alles teel olevate saadetiste kohta täpsemat infot jagada,“ ütles Mägi.

Küll aga tasub Mägi sõnul tähele panna seda, et näiteks AliExpressi jälgimisinfo võib jagada eksitavat teavet. „Hiina kaubad saabuvad Eestisse sageli läbi mitme transiitriigi. AliExpressi jälgimisinfos kuvatakse saadetis Eestisse jõudnuks juba siis, kui see tegelikult alles transiitriigis maandus. Paki Eestisse jõudmiseks võib sealt kuluda veel kuni paar nädalat,“ selgitas Mägi.

Mägi sõnul liiguvad Hiinast tellitud kaubad suures osas juba lennutranspordiga, kuid osaliselt endiselt raudteetranspordiga. Uued tellitud pakid saabuvad praegu Hiinast võrreldes paari kuu taguse ajaga oluliselt kiiremini. Hiina saadetiste tarneaeg varieerub üldjuhul pooleteisest nädalast kuni kahe kuuni, kuid koroonapandeemia kõrgajal venisid tarneajad oluliselt pikemaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee