Eesti uudised

Arutletakse, aga ei tegutseta: patsient ei saa e-tervises oma tahet väljendada

ÕIGUS VÄÄRIKALT SURRA: kui paranemislootust pole, kes siis minu eest otsustab?

Kadri Kuulpak, 16. juuli 2020 20:40

7 KOMMENTAARI

k
Kalju Pärn/ 17. juuli 2020 09:16
Rootsis on vanadel inimestel raviplaan mille koostamise jaoks on reegld ja juhised. Raviplaan on patsiendi ja arstid(de) vaheline kokkuleppe,millele pole kaugematel omakstel ja avalikusel ja meedial juurdepääsu. Külla aga e-haigusloos ja seda näeb kiirabi vöi EMO. Selles raviplaanis vöib olla, et "ei EMO", "ei happnik", "ei taaselusta" jne. Inimesel on öigus vähemalt keelduda (vöi nöustuda) meedikute soovitusega. Tean mitut rootslast, kelle dementne multihaige lähedane ei tunne enam oma lapsigi! Selline inimene on lähedaste jaoks "surnud" ja ombudsman "hooliseb" tema (kinnis)vara eest.
k
Kristiina / 17. juuli 2020 02:31
Tead see naine.. Peab midagi tegema. Plika pole 30tki. Postimehes näinud. Tema tõttu ma lähen ja teen selle paberi ära. Jah juba 33selt sest praegu võib ICUsse sattuda iga aktiivne puudega inimene.Euroopas vohab. Ma tunnen end ülemise korruse puude tõttu haavatavalt olukorra ees kus ma ei saa tahet avaldada ning anuda. Muidugi notariaalselt, et tahtest üle ei minnaks ja parima ravi saaks.
k
Kristiina / 17. juuli 2020 02:33
Vat ei lase eugeenikutel võita ja tulge haiglasse.
k
Kristiina / 17. juuli 2020 02:36
Ma teen hirmust ära. Ma ei taha abita jääda ja suuri kahjustusi valeravi tõttu. Covid 19 puhul remdesiviiriga mitte mingi malaaria rohuga. Samuti kui rääkida ei saa siis arvuti silmadega juhitav tuua või ekspert kes suudab tahet lugeda pilgust.
k
Kristiina / 17. juuli 2020 02:46
See viirus tuleb tagasi ja ei taha, et eestist saaks Rootsi. Ma olen mitme sisehaigusega..
k
Kristiina / 17. juuli 2020 02:30
Tead see naine.. Peab midagi tegema. Plika pole 30tki. Postimehes näinud. Tema ja Kärmase tõttu ma lähen ja teen selle paberi ära. Jah juba 33selt sest praegu võib ICUsse sattuda iga aktiivne puudega inimene.Euroopas vohab. Ma tunnen end ülemise korruse puude tõttu haavatavalt olukorra ees kus ma ei saa tahet avaldada ning anuda. Muidugi notariaalselt, et tahtest üle ei minnaks ja parima ravi saaks. Eugeenika tõstab pead.
r
räägiks ehk enne/ 16. juuli 2020 21:29
kellel on Eesti riigis õigus väärikalt elada?