Eesti uudised

Mihhail Korb: Erakondade rahastamise järelevalve komisjon kiusab Keskerakonda meelega 

Toimetas Triinu Laan, 16. juuli 2020 16:50
Mihhail Korb Foto: Tiit Blaat/Ekspress Meedia
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) kohustas 2017. aasta ettekirjutusega Keskerakonda erakonnaseaduse alusel kandma keelatud annetuse 110 100 eurot riigieelarvesse. Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb leiab, et ERJK nõue Keskerakonnale kogu trahv korraga maksta on kiusamine.

"ERJK otsus eirata Keskerakonna palvet ajatada 110 100 euro maksmist ei tulnud suure üllatusena. Sellises stiilis otsuseid on komisjon ka varem teinud," kirjutab Mihhail Korb sotsiaalmeedias. 

Tema sõnul on üldlevinud praktika, et suurte trahvide puhul lepivad osapooled maksegraafiku osas kokku. "Praegu ei ole ühtegi põhjust kokkuleppest keelduda, eriti arvestades asjaolu, et praegusel juhtkonnal ei ole mingit pistmist 2014. aastal toimunud sündmustega, mis põhjustasid trahvi," sõnab Korb. 

Samal teemal

"ERJK ajab paraku oma jonni ja tekib tunne, et erakonda kiusatakse meelega. Sellest hoolimata maksab Keskerakond nõutava summa ära lähipäevil," lubab peasekretär. 

Juunis jättis riigikohtu halduskolleegium rahuldamata Keskerakonna kaebuse Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) ettekirjutuse peale kanda riigieelarvesse 110 100 eurot keelatud annetust.

1. jaanuarist 2014 kuni 30. juunini 2015 tegi Keskerakond erakonna arvelduskontole sularaha sissemakseid 110 000 eurot, mille päritolu oli komisjonil teadmata. Kuigi nii ERJK kui komisjoni määratud audiitor nõudsid kaebajalt raamatupidamise algdokumente, jättis erakond need esitamata. Kuna ERJK-l polnud erakonna kassast panka viidud sularaha päritolu võimalik kindlaks teha, käsitas komisjon seda anonüümse ning seega keelatud annetusena.

Samal teemal

17.05.2020
Riigikohus: Keskerakond peab riigieelarvesse kandma 110 100 eurot keelatud annetust
15.05.2020
Keskerakond tasub keelatud annetuse intressikulud