Maailm

VÕIGAS KURITÖÖ NEW YORGIS: õde leidis suurärimehest venna tükeldatud laiba 

Kert Kõiv, Greete Kõrvits, 16. juuli 2020, 15:11
Fahim Saleh rääkimas Nigeerias asutatud sõidukijagamisteenuse Gokada toimimisest.Foto: Reuters/Scanpix
14. juulil leiti Manhattani korterist tapetu ja tükeldatuna mitme IT-ettevõtte algataja ja juht Fahim Saleh, kelle uusimaks väljakutseks olid sõidujagamisteenused Lõuna-Ameerikas, Aafrikas ja Aasias.

New Yorgi politsei kinnitas, et IT-ettevõtja Fahim Saleh (33) mõrvati Manhattanil tema korteris. Tapmise motiivid pole veel teada, kirjutas CNN.

Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

Mõrvas kahtlustatav üleni musta riietatud ja mustas maskis mees jälitas Salehi tema kodumajas asuvasse lifti, mille uksed avanevad otse korteritesse. Salehi üle kahe miljoni dollari maksnud korter asus hoone seitsmendal korrusel. Uurijad usuvad, et ründajal oli kaasas elektrišokirelv, millega ärimees liikumisvõimetuks teha. Salehi õde, kes tuli hiljem vennale külla, leidis elutoast venna torso. Politsei leidis ülejäänud kehaosad korterist eraldi kottidesse pakituna. Laiba tükeldamiseks kasutas tapja elektrisaagi. New York Times vahendab, et kuritöö jättis väga professionaalse mulje.

Salehi õde pääses ise tapja küüsist, politsei usub nimelt, et too alles tegeles mehe maiste jäänuste tükeldamisega, kui venna pärast muretsema hakanud õde ootamatult korterisse saabus. Mõrvar kasutas põgenemiseks korteri tagaust, mis viib trepikotta. Elektrisaag oli endiselt stepslisse kinnitatud.

Manhattani kortermaja, kus kuritöö toime pandi.Foto: Reuters/Scanpix

Salehi pere sõnul ei suuda nad võigast kuritööd mõista ning ainult kurjategija tabamine suudab neile lohutust pakkuda.

Salehi karjäär IT-valdkonnas algas juba keskkoolis, kus ta alustas veebilehtede loomise ja müümisega. Tema eelsalvestatud libakõnede leht oli 2018. aastaks teeninud üle 10 miljoni dollari. Hiljem asutas ta riskikapitaliettevõtte, millega investeeris sõidujagamisteenustesse Colombias ja Bangladeshis. Ettevõtja uusim väljakutse oli Nigeerias asutatud sõidukirendiettevõte, mille kaudu sai laenutada mootorrattaid sarnaselt elektritõukeratastele Eestis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee