Poliitika

Tanel Kiik rahandusministrile: homme kella kolmeks olgu toetused välja makstud (2)

Delfi, 16. juuli 2020, 10:33
Tanel KiikFoto: Merilin Ulm
Sotsiaalminister Tanel Kiik peab võrdõiguslikkust edendavate MTÜde toetuste väljamaksmise peatamist täielikult õigusvastaseks.

Delfi andmetel saatis sotsiaalminister Tanel Kiik täna (avalikes dokumendiregistrites kirja veel pole registreeritud – toim.) kirja, kus tegi pihuks ja põrmuks eelmisel reedel väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Raul Siemi poolt rahandusminister Martin Helme nimel antud korralduse peatada maksed sotsiaalministeeriumiga lepinguid omavatele MTÜ-dele.

Tanel Kiik ütleb mitmeleheküljelise kirja lõpus rasvases kirjas ja allajoonituna, et riigi tugiteenuste keskusel tuleb maksta viivitamata sotsiaalministeeriumi strateegilistele partneritele välja kehtivate taotluste rahuldamise otsuste kohased toetused ning ning maksete teostamise kohta saata sotsiaalministeeriumile kirjalik kinnitus hiljemal reedeks, 17.07 kella 15.00ks. 

Loe artikli täisteksti Delfist.

Õhtuleht kirjutas nädala alguses, et rahandusministeerium ei pea õigeks, et sotsiaalministeerium kasutab endiselt hasartmängumaksust laekunud eelarvevahendeid ebaõigel sihtotstarbel, mistõttu peatati riigi tugiteenuste (RTK) kaudu võrdsete võimaluste ja soolise võrdõiguslikkuse edendamise valdkonda kuuluvate projektide rahastamine hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt. Sellest tulenevalt tuleb RTK-l peatada toetuste väljamaksed Eesti Naisteühenduse Ümarlaua projektile „Koos võrdõiguslikuma ühiskonna poole“, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) projektile „ENUT ja partnerid edendavad soolist võrdõiguslikkust“ ja Eesti Inimõiguste Keskuse projektile „Võrdsed võimalused sidusas ühiskonnas“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee