Maailm

Häkkerid tegid väidetava heategevusrünnaku: „See on siiamaani kõige ulatuslikum suure sotsiaalmeediaplatvormi häkkimine.“ 

Toimetas Madleen Vapper, 16. juuli 2020 08:47
Foto: Martin Ahven
Miljardärid Elon Musk, Jeff Bezos ja Bill Gates on paljude USA silmapaistvate tegelaste hulgas, kelle häkkerid on Twitteris märkamatult Bitcoini pettusesse seganud.

Ka Barack Obama, Joe Bideni ja Kanye Westi ametlikel Twitteri kontodel paluti krüptovaluutas annetusi. Kõigil häkitud Twitteri kontodel on miljoneid jälgijaid.

"Kõik paluvad, et ma annaksin maailmale midagi tagasi," ütles Bill Gates'i kontole kirjutatud säuts. "Sa saadad mulle 1000 dollarit, mina saadan sulle 2000 dollarit vastu."

Twitter teatas, et see on kooskõlastatud rünnak, mis on suunatud oma töötajatele, kellel on juurdepääs sisemistele süsteemidele ja tööriistadele. Twitter lisas, et praeguse sündmuse uurimise ajal on astutud olulisi samme selliste sisemiste süsteemide parema turvalisuse poole.

Dmitri Alperovitch, kes asutas küberturbeettevõtte CrowdStrike, ütles uudisteagentuurile Reuters: "See on vist siiamaani kõige ulatuslikum suure sotsiaalmeediaplatvormi häkkimine."

Muski ametlikul kontol pakuti samuti, et 30 minuti jooksul talle tehtud Bitcoini maksed kahekordistatakse. "Tunnen end Covid-19 tõttu heldena," lisas säuts koos Bitcoini linkiaadressiga.

Säutsud kustutati mõni minut pärast nende esmakordset postitamist. Kuid kui Muski kontolt selline säuts eemaldati, ilmus veel teine, siis kolmas.

Teised suured häkiud Twitteri kontod:

- räppar Kanye West
- tema naine, tõsielu teletäht Kim Kardashian
- USA endine president Obama
- USA endine asepresident Joe Biden
- miljardär Mike Bloomberg
- sõidujagamisrakendus Uber
- iPhone'i tootja Apple

BBC kinnitab, et veebiaadressile – cryptoforhealth.com – registreeris küberründaja e-posti aadressi mkeyworth5@gmail.com kaudu mõned häkitud kasutajad. Veebisaidi registreerimiseks kasutati nime "Anthony Elias".

Cryptoforhealth on ka Instagramis registreeritud kasutajanimi, mis on ilmselt seadistatud häkkimisega samal ajal. Profiili kirjeldusest seisis naeratava näo emotikoni kõrval ka tekst "Need olime meie".

Instagrami profiil postitas ka teate, mis ütles: "See oli heategevusrünnak. Teie raha leiab tee õigesse kohta."

Cameron Winklevoss, kes kuulutati 2017. aastal koos oma kaksikvenna Tyleriga maailma esimeseks Bitcoini miljardäriks, kirjutas Twitterisse kolmapäeval sõnumi, milles hoiatas inimesi mitte sattuma pettuse ohvriks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee