Eesti uudised

Välistudengite arvu vähenemine ei tähenda veel üldist tasulist kõrgharidust

Ülikoolid: maksvad välistudengid ei ole rahamasin! 

Asso Ladva, 15. juuli 2020 21:50
100 000 ÜLIÕPILAST: Taltech on osaline Euroopa tehnikaülikoolide konsortsiumis, mis tähendab, et kõikide liikmesülikoolide üliõpilased on ühtlasi ka Taltechi tudengid.Foto: Tiina Kõrtsini
„See on väärarusaam, et välistudengid maksavad ja sellepärast kutsutakse neid rohkem õppima. Kahtlemata on see oluline, et eriti väljastpoolt Euroopa Liitu tulnud tudengid peavad oma õppekulud hüvitama. Eesti kõrgharidus tugineb riiklikul rahastamisel ja kõrvaltegevused peavad ennast ise ära tasuma, nende arvelt muid kulutusi katta ei saa,“ ütleb Eesti muusika- ja teatriakadeemia prorektor Henry-David Varema. Ta sõnab, et akadeemia tudengkonnast umbes veerandi moodustavad välistudengid pole teenimisvahend.

Ka Tartu ülikooli õppeprorektor Aune Valk ütleb, et praeguses olukorras ei suuda riik rahastada eestikeelset tasuta kõrgharidust vajalikul määral ning välistudengitelt kasseeritavad summad ei kata kaugeltki puudujäävat osa. Mõlema sõnul ei ole välisüliõpilased ning tasulise eestikeelse kõrghariduse algus omavahel kuidagi seotud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.06.2020
KOROONAREEGLID: Eestisse saabuvaid välistudengeid ootavad ees viirusetestid ja vajadusel eneseisolatsioon