Maailm

PUSSITAMISED NORRAS: politsei sulges kesklinna ja palus inimestel kodus püsida 

Toimetas Madleen Vapper, 15. juuli 2020 14:40
Foto: AFP/Scanpix
Üks naine on surnud ja veel kaks inimest vigastatud pärast mitmeid hilisõhtuseid pussitamisi Norras.

Esimesed teated rünnakutest jõudsid vahetult enne südaööd pealinnast Oslost lõunaosas asuvasse Sarpsborgi linna. Politsei on arreteerinud 31aastase Norra kodaniku, keda on juba varemgi kuritegude eest karistatud, vahendab BBC.

Pressiteate kohaselt oli ründajal suhe kahe naisega, keda ta ründas. Kumbki neist polnud tapetud naine. Politsei teatas, et ohver oli 50ndates. Teine naine sai raskelt vigastada, kolmas sai kergemaid vigastusi.

Politsei sõnul uurivad nad, kas vägivallatseja vaimne tervis oli rünnakute põhjuseks. Kohalik meedia teatas Sarpsborgis varahommikul relvastatud politseist, helikopteritest ja üheksast kiirabiautost. Ametnikud sulgesid kesklinna ja palusid elanikel Twitteri kaudu siseruumides viibida.

Ühte naist pussitati bussijaamas autos oodates. Teist pussitati tema enda kodus. "Vaatasime telekat, kui äkki uksele koputati. Kui ma selle lahti tegin, üritas ta mind pussitada, aga ma pääsesin minema," rääkis tema abikaasa kohalikule ajalehele Sarpsborg Arbeiderblad. Seejärel pussitati ta naist.

Üks ohver tundis ründaja ära ning tänu sellele saadi pussitaja oma kodust kätte ja arreteeriti. Üks elanik Ole Martin Gilde ütles, et oli vahistamise tunnistajaks: "Politsei blokeerisid tänava ja ma loendasin siin kokku kuni 12 politseiautot," rääkis ta ajalehele Verdens Gang. "Nägin siin ristmikul ka kuni 10 relvastatud politseinikku, kes käisid ka koeraga kõigis tagaaedades otsimas."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee