Maailm

USAs lõppes järjekordne tüli näomaskide kandmise üle traagilise surmaga 

Toimetas Madleen Vapper, 15. juuli 2020 13:08
Foto: USA TODAY | Scanpix
USA Michigani osariigi politseiametnik tappis mehe, keda kahtlustatakse poes kliendi pussitamise eest peale tüli näomaskide kandmise pärast.

Politsei teatel sai juhtum alguse kauplusest, kus kahtlustatav nimega Sean Ruis ründas 77aastast meest, kes oli temaga tülitsenud maski mitte kandmise tõttu. Nende sõnul põgenes Ruis sündmuskohalt autoga, vahendab BBC.

Hiljem võttis naissoost politseinik mehe rajalt maha ning avas Ruisi poole tule, kui too talle lähenes. Michigani osariigi politsei avaldas teisipäeva hommikul kaadrid vastasseisust politseiametniku ja Ruisi vahel.

See näitab politseiautot, mis peatab sõiduki, kust väljub Ruis ja liigub politseiniku poole, kes ta pärast väikest lähenemist maha laseb. Politsei sõnul kandis 43aastane Ruis relva. Ta toimetati haiglasse, kus ta tunnistati surnuks.

Juhtum leidis aset 30 minutit pärast seda, kui Ruis pussitas väidetavalt umbes 10km lõunas asuvas kaupluses asuvat klienti. Tüli on väidetavalt alanud, kui 77aastane mees, kes kandis näomaski, lõi Ruisi selle eest, et tema maski ei kandnud. Eakas mees on haiglas ja väidetavalt on ta stabiilses seisundis.

See pole esimene näomaskide üle peetud tüli, mis USA-s tragöödiaga on lõppenud. Eelmisel nädalal süüdistati Los Angelese lõunaosas asuvas Gardenas asuvat turvatöötajat mõrvas kauplusesse ilma näomaskita sisenenud kliendi tulistamise pärast.