PARANEMISLOOTUSETA: Sergei* (40) ei hakka kukkudes saadud ajukahjustuse järel enam kunagi ise hingama, sööma, kõndima ega rääkima. Ta kodu on Ida-Tallinna keskhaigla Järve õendus-hooldusabikliiniku hospiitsiosakonna palat.Foto: Leo Lätti
Kadri Kuulpak 29. november 2021 10:20

Õhtuleht taasavaldab loo, mis ilmus esmakordselt 14. juulil 2020. aastal.

Sergei* (40) voodi kohal on viis ikooni. Neli pisemat ja üks suurem. Sergei ise neid kunagi ei näe. Ta ei teagi, et need seal on. Kukkudes saadud ajukahjustuse tõttu lamab ta vegetatiivses seisundis Ida-Tallinna keskhaigla Järve õendus- ja hooldusabikliiniku hospiitsiosakonnas. Nii juba viis aastat. 

Ta on nägus mees, aga seda näevad ainult õed, hooldajad, arstid ja koristajad. Lähedased käivad harva. Sergei kaelale on paigaldatud trahheostoom (kunstliku hingamise jaoks hingetorusse tehtav avaus) ja toitmiseks gastrostoom (kõhule tehtud avause kaudu makku suunatud sond). Ta käed on väljapoole pööratud, peopesades sidemerullid, et need rusikasse ei jääks. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (29)

Roobert Luhft 30. november 2021 16:07
Mina tahaks enda digilukku kirja panna ja kirjapandut tõestada digiallkirjaga kuidas minuga toimida kui ma muutun ,, juurviljaks " ja kellegil teisel, ka minu lähedastel ei oleks asja minu edaspidise saatuse üle otsustamisega. Helme muti ja Kristiinad võivad vegeteerida juhtmete otsas kui neil selline soov on.
Elli 29. november 2021 17:56
Nägin ise, kui 100 aastaseks saanud proua langes sumaeelsesse koomasse siis hakati teda toitma sondiga ja manustati elushoidvaid lahuseid. Tähendab, surra ei tohi, tuleb hoida inimest elus iga hinna eest, rahulikult surra ei lasta
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS