Maailm

KOROONAVIIRUS MAAILMAS: 13 miljonit haigusjuhtumit ning 576 000 surma. California taaskehtestab liikumispiirangud 

Toimetas Madleen Vapper, 14. juuli 2020 13:29
Foto: Erki Pärnaku
California ehk Ameerika rahvarohkeim osariik sulges koronaviiruse nakkuse leviku tõttu taas kõik ettevõtted ja avalikud ruumid. USA edelaosa kõige rängemini mõjutatud maakondades suletakse ka kirikud, spordisaalid ja juuksurid.

Californias on rohkem kui 330 000 Covid-19 juhtumit, surnuid üle 7000. Ligikaudu 40 miljoni elanikuga osariigis kehtivate piirangute taaskehtestamiseni viis positiivsete testide arvu tõus 20% võrra viimase kahe nädala jooksul. Üha rohkem inimesi vajab intensiivravi, vahendab BBC.

Samal teemal

Umbes 40s Ameerika 50st osariigis on nakatumised viimase kahe nädala jooksul kiiresti kasvanud, selgub uudisteagentuuri Reuters analüüsist. Koos Californiaga on pandeemia keskpunktiks ka Florida, Arizona ja Texas. Kogu Florida linnad ja maakonnad on taastanud piirangud, mis tühistati mais, kui nakkused hakkasid langema.

On ka positiivseid uudiseid. USA idarannikul New Yorgis – kus aprillis oli Covid-19 kõrgeim surmajuhtumite arv maailmas – ei registreeritud esimest korda nelja kuu jooksul uusi haigusjuhtumeid. Johns Hopkinsi ülikooli andmetel on praegu üle riigi kinnitatud 3,3 miljonit Covid-19 juhtumit ja surma on saanud üle 135 000 inimese.

Prantsuse valitsus on nõustunud andma tervishoiutöötajatele 8 miljardit eurot palgatõusu. Tervishoiutöötajaid on pandeemia ajal austatud kangelastena. Prantsusmaal, mis on üks Euroopa enim kannatada saanud riike, on registreeritud üle 200 000 nakkuse ja 30 000 surma.

Inglismaa kauplustes muutuvad kaitsemaskid alates 24. juulist kohustuslikuks, vahendab Independent. Nina ja suu katmata jätmise korral kaupluses karistatakse kuni 100 naela suuruse trahviga. Šotimaa muutis näokatted kauplustes kohustuslikuks juba 10. juulil ning ühistranspordis alates 15. juunist.

Koronaviiruse pandeemia muutub järjest hullemaks, kui valitsused ei suuda otsustavamalt tegutseda, on hoiatanud Maailma Terviseorganisatsioon (WHO). WHO Peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus ütles: "Liiga palju riike suundusid valesse suunda".

Ta lisas, et tõestatud meetmete kasutusele võtmata jätmise tõttu on juhtumeid üha rohkem. Ameerika on praegune pandeemia epitsenter. USAs on juhtumite arv tõusnud ning seal valitsevad pinged terviseekspertide ja president Donald Trumpi vahel.

Maailmas on praegu diagnoositud 13 264 000 koroonaviiruse juhtumit ning 576 000 surmajuhtumit. Tervenenud on 7 730 000 patisenti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee