Maailm

Politsei päästis Nigeerias üle aasta kinni hoitud ameeriklanna, kes läks sinna armastust otsima 

Toimetas Madleen Vapper, Greete Kõrvits, 14. juuli 2020 10:07
Foto: Joosep Martinson
Ameeriklanna, kelle meelitas Nigeeriasse Facebookist leitud mees, on päästetud pärast üle aastapikkust vangistust, teatas Nigeeria politsei. 46aastast naist hoiti tema tahte vastaselt Lagose hotellitoas kinni tervelt 16 kuud. Tänapäeval on võimalik suurt armastust leida igasugustel viisidel, kuid netisuhtluses tuleb alati jääda väga valvsaks – ilusaid sõnu oskab välja võluda igaüks, nende taga peituvate kavatsuste väljapeilimiseks läheb aga vaja kainet meelt.

PArmastuseotsinguil ohver saabus USAst Nigeeriasse 2019. aasta veebruaris. Politsei andmetel võttis kahtlustatav, 34aastane Chukwuebuka Obiaku enda kätte tema krediit- ja deebetkaardid ning pensionihüvitised. Ameeriklanna kaotas vangistuskuude jooksul 48 000 dollarit (42 300 eurot). Obiako sundis naist 2019. aasta mais endaga ka abielluma.

Ameeriklanna on pensioniealine riigiteenistuja Washingtonist, vahendab BBC. Politsei sõnul kasutas Obiaku ohvrit ja tema identiteeti ka naise tuttavate, nagu ka võõraste isikute ja firmade petmiseks. Samuti kasutas ta naist seksuaalselt ära. Ameeriklanna tundis vangistuse ajal Obiaku ees suurt hirmu.

Nigeeria politsei väitel said nad kodanikumeelega elanikult vangistatud naise kohta vihje ning nad kasutasid teavet tema päästmiseks. Obiaku on arreteeritud ja seisab silmitsi küberkuritegude süüdistusega.

Yahoo poistena tuntud Nigeeria internetipetturid on saanud kurikuulsaks inimestelt miljonite dollarite väljapetmisega. Sealne politsei päästis möödunud kuul ka Filipiini naise, kes tuli pärast Facebookis mehega tutvumist Nigeeriasse oma suurt armastust otsima. Teda peeti vastu tahtmist kinni kuus kuud.

Nigeeria politsei on teatanud ka kolmest arreteerimisest – seoses arvatavate küberpetistega, kel on sidemed Itaalia ja Türgiga ning keda kahtlustatakse Covid-19 näomaskide pettuses. Politsei väitel teenisid nad võrgupettustega enam kui 400 000 dollarit (umbes 351 000 eurot).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee